Azon például biztosan sokan meglepődnek, hogy a szakértők nem javasolják a 100 százalékos pamutból készült ruhák viselését. Ennek oka, hogy a pamut magába szívja az izzadtság minden egyes cseppjét, amitől egy idő után úgy fogjuk magunkat érezni, mintha egy nedves törölközőbe csavarva edzenénk. Ráadásul minél nedvesebb a ruha, annál jobban szaporodnak benne a baktériumok, ami gombásodáshoz vezethet, így jobb, ha kifejezetten sportoláshoz készült, kevert szálas anyagokból készült ruházatot választunk.
A cipő, sőt a melltartó is számít
Jó néhányan vannak, akik túlságosan régi edzőcipőben tornáznak - a túl régi azt jelenti, hogy a fűző szakadozik, a márkajelzés kifakult, esetleg a talp is kezd kicsit leválni, illetve elvékonyodott. Ez nemcsak esztétikai probléma, hanem egészségügyi is, mert az ilyen cipők már nem tompítják a mozgás közbeni rezgéseket, ami a csípő, a láb és a térd ízületeire is negatív hatással lehet.
A nők esetében az, hogy milyen melltartót vesznek fel mozgáshoz, szintén fontos kérdés. Először is, hagyományos melltartót jobb, ha nem viselünk mozgás közben, és ugyanez a helyzet azokkal a sportmelltartókkal , amelyek már kinyúltak és elvesztették a formájukat. Egyrészt egyik sem tartja megfelelően a mellett, ami az izmok megnyúlásához, illetve a mellek megereszkedéséhez vezethet, másrészt nem megfelelő melltartó viselése esetén szinte biztos, hogy a hátunk és a vállunk is meg fog fájdulni.
Az ékszereinket hagyjuk az öltözőszekrényben vagy otthon, ha sportolni megyünk. A nyaklánc zavarhat a mozgásban, beakadhat a fülhallgatónkba, a hajunkba. A gyűrűviselés sem jó ötlet, mivel akadályozza, hogy megfelelően tudjuk megfogni például a súlyokat emelésnél, ami igencsak balesetveszélyes, hiszen ha kicsúszik egy komolyabb súly a kezünkből és ránk esik, nagyon durva sérüléseket is okozhat.
Szintén kerülendők a túl szoros, illetve nem megfelelő méretű, kicsi, illetve szűk ruhák - egyébként sem jó ötlet ilyesmit hordani, de az edzőteremben különösen nem. Semmi olyat ne vegyünk fel, ami nem garantálja a tökéletes mozgásszabadságot. A túl bő ruhákat is érdemes hanyagolni, mert amellett, hogy össze-vissza csúszkálnak, és lógnak, megakadályozhatják az edzőnket (vagy minket) abban, hogy lássa, pontosan kivitelezünk-e bizonyos mozdulatokat.
Nők esetében fontos még beszélni a sminkről, amelyet szintén nagyon rossz ötlet sportoláskor viselni, hiszen az izzadástól nem csak elkenődik, ami nem szép látvány, de a kitágult pórusokon át, némi zsírral és piszokkal együtt a bőr mélyebb rétegeibe is beszivároghat. Ez pedig irritációhoz, allergiás reakciókhoz, illetve csúnya pattanások , mitesszerek kialakulásához is vezethet.
Forrás: womenshealthmag.com