Cukorbeteg fiatalokat várnak az alakuló focicsapatba

Június 16-án rendezik a DiaEuro Nemzetközi Diabétesz Labdarúgó-bajnokság hazai válogatóját Budapesten.

A jelentkezőkből a helyszínen alakul meg a magyar cukorbeteg labdarúgó-válogatott, amelynek hét tagja képviseli majd Magyarországot a nemzetközi megmérettetésen Horvátországban.

A kezdeményezés célja, hogy felhívja a figyelmet a cukorbetegség által érintettek egyre növekvő körére Európában. A magyar csapat szervezője a Diabetes páciensújság, felkészülését és sikeres szereplését pedig a 77 Elektronika, a Sanofi, valamint a Magyar Diabetes Társaság is támogatja.

A június 16-i válogatóra olyan 18 éven felüli (felső korhatár nincs), cukorbeteg lányokat és fiúkat várnak, akik szeretnek sportolni és szívesen képviselnék Magyarországot a nemzetközi megmérettetésen. A magyar csapat edzője a cukorbetegségben szintén érintett Hevesi Tamás lesz, aki egyben a júniusi csapatválogató szakmai vezetője is. Az érdeklődők a www.diabetes.hu/diaeuro2013 linken jelentkezhetnek a magyar válogatóra.

A DiaEuro Nemzetközi Diabétesz Labdarúgó-bajnokságot a dalmáciai Zadarban rendezik 2013. augusztus 26. és 31. között. A nemzetközi kezdeményezés fő célkitűzése, hogy felhívja a figyelmet a cukorbetegségben érintettek rohamosan növekvő körére, népszerűsítse a sportot és az egészséges életmódot, illetve segítse a fiatal diabéteszesek beilleszkedését a cukorbeteg közösségekbe. Az augusztusi döntőben kiélezett verseny várható, hiszen a 12 tagú mezőnyben olyan futballnemzetek is képviseltetik magukat, mint Olaszország, Spanyolország, illetve a házigazda Horvátország.

Idén 25. éve jelenik meg a Diabetes újság, melyet az Alapítvány a Cukorbetegekért hozott létre a diabétesszel élők tájékoztatására, elsőként az ilyen jellegű magyar folyóiratok közül. Céljuk kezdetektől a hazai cukorbeteg közösség erősítése. Meggyőződésük, hogy a diabétesszel élők együtt sokkal könnyebben birkózhatnak meg az állapotukkal járó nehézségekkel. A magyar cukorbeteg labdarúgó-válogatott megszervezését is azért vállalták, mert a cukorbetegség kezelését- csakúgy, mint a futballt- igazi csapatmunkának tartják, melyben orvosok, dietetikusok, szakápolók, családtagok, valamint maguk az érintettek vesznek részt.

"Nagyon fontosnak tartjuk ezt a kezdeményezést, hiszen amellett, hogy a verseny az indulók pozitív életszemléletét, sportszeretetét erősíti, maradandó közösségi élmény is egyben. A tapasztalatcserékből, mások történeteiből minden résztvevő sokat tanulhat. Ezért is igyekszünk támogatni minden olyan hazai aktivitást, ami a cukorbetegekkel, vagy magával a cukorbetegséggel kapcsolatos és közösségteremtő erejű"– mondta el Zettwitz Sándor, a csapatot támogató 77 Elektronika Kft. ügyvezető igazgatója. A 100 százalékban magyar tulajdonú családi vállalkozás több mint 25 éve fejleszt, gyárt és forgalmaz kiváló minőségű vércukormérő készülékeket a cukorbetegek számára Magyarországon és világszerte.

"A betegség megelőzésében való segítségnyújtás mellett a cukorbetegek edukációja és a betegség megfelelő kezelése is része a diabétesz elleni harc szélesebb körű felvállalásának. Ez a kezdeményezés jó példája annak, hogy időben elkezdett, hatásos kezeléssel a cukorbetegek teljes értékű életet élhetnek. Örömünkre szolgál, hogy mint a diabétesz területén nagy tapasztalattal rendelkező vállalat, részesei lehetünk a programnak" - tette hozzá Fülöp Rita, a Sanofi Diabétesz üzletágának igazgatója.

A hazai válogatott felkészülését segíti a Magyar Diabetes Társaság is. Az orvos-szakmai szervezet a cukorbetegeket kezelő orvosokat és szakszemélyzetet tömöríti. Tevékenységük elsősorban tudományos jellegű, azonban aktívan részt vállalnak a hazai cukorbeteg közösség életében különböző programok, rendezvények támogatásával is.

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

Életem végéig szednem kell a magas vérnyomás gyógyszert?
kávé
Módosíthatja a gyógyszerek hatását a kávé – Mutatjuk, mely esetekben nem árt az óvatosság
újraélesztés
Összeesett a férfi, leállt a légzése – segítségnyújtás helyett többen is fotózni kezdték
gyümölcslé
Ez az ital szinte ugyanúgy káros a májra, mint az alkohol – Mégis rengetegen isszák
széklet szaga
Amikor záptojás-szag terjeng a vécében – 9 dolog, amely kénes szagú székletet eredményezhet
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +6 °C
Minimum: +3 °C

Az északi tájakon általában borult, párás, ködös időre van kilátás, de az Alföldön és a Dél-Dunántúlon szakadozottabb marad a felhőzet, illetve fokozatosan ritkul, és fel is oszlik a köd, így arrafelé alapvetően napos idő várható. A szitálás mellett északon néhol gyenge eső sem kizárt. A légmozgás döntően gyenge vagy mérsékelt marad.A legmagasabb nappali hőmérséklet a borult, párás, tartósabban ködös tájakon 2 és 8 fok között alakul, míg a kevésbé felhős részeken ennél több fokkal enyhébb lehet az idő. Késő este 0 és +7 fok közötti értékekre számíthatunk. Az időjárás viszonylag stabil, ezért jelentős fronthatás nem terheli a szervezetet.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Mennyi kalóriát tartalmaz egy szelet bejgli vagy egy adag töltött káposzta?

A december nem csupán az advent időszaka, hanem a forralt boré, a bejglié, a mézeskalácsé és a töltött káposztáé is. Azt mindenki tudja, hogy ezek isteni finomságok – de vajon a kalóriatartalmuk is ismert? Teszteld tudásodat!

teszt
Télen több kalóriára van szüksége a szervezetnek?

A hideg miatt automatikusan hízni kezdünk? Fontos, hogy több kalóriát vigyünk be a téli hónapokban? Vajon a sószükségletünk is megnő ilyenkor? Teszteld, mennyit tudsz a téli táplálkozás szabályairól!