Ne felejtsünk el inni
Nagyon fontos, hogy edzés után pótoljuk az izzadással elvesztett folyadékot . Erre a legjobb a sima víz, de ha különösen kemény vagy hosszú volt a mozgás, akkor akár egy izotóniás italt is megihatunk - ilyenkor ugyanis újra kell tölteni a glikogénraktárakat, és pótolni az elektrolitokat.
Ne együnk zsíros ételeket
A zsír lelassítja az emésztési folyamatokat, így nem érdemes zsíros ételt magunkhoz venni, miután sportoltunk. Ilyenkor érdemet olyan tápanyagokat bevinni, amik a véráramba kerülve gyorsan eljutnak a sejtekhez - például jó minőségű fehérjéket és szénhidrátokat.
Ne hagyjuk ki a nyújtást
Még ha csak rövid időnk volt is edzeni, mindenképpen szakítsunk időt arra, hogy az egyes izmokat egyenként minimum tíz másodpercen át megnyújtsuk. Ha ezt kihagyjuk, akkor csökken az izmok rugalmassága, amit hosszú távon akár komolyabb sérülések kialakulásához is vezethet.
Ne hagyjuk ki a levezetést
Egy lendületesebb edzésnek ugyanúgy fontos része a levezetés, mint a bemelegítés. A nyújtás mellett ez is segít megőrizni az izmok, ízületek épségét, a tagjaink mobilitását, így az edzés végén mindig szánjunk időt egy kevés lassabb tempójú, vagy alacsonyabb intenzitású mozgásra is.
Ne spóroljunk az alvásidővel
Az olyan napokon, amikor sportoltunk, különösen fontos, hogy kipihenjük magunkat, a testünk pedig a legjobban az alvás során tud töltődni és regenerálódni. Az edzés akkor igazán hatékony, ha ugyanolyan nagy gondot fordítunk utána a pihenésre is, mint közben a mozgásra.
Forrás: rodalewellness.com