A mozgás segít kordában tartani a vércukorszintet és az éhségérzetet, erősíti a szívet és a tüdőt, megakadályozza az elhízást, rugalmasabbá teszi a szöveteket és az érfalakat. A rendszeres sportolás során a zsíranyagcsere is kiegyensúlyozottabbá válik. Orvosi kísérletek szerint félórányi testmozgás a szisztolés és a diasztolés vérnyomást egyaránt akár 10 Hgmm-mel csökkentheti.
Szinte azonnal lehet mérni a kedvező hatásokat. Természetesen, az edzés lelki hatásairól is érdemes szót ejteni: a mozgás hatására "életöröm-hormonok", endorfinok szabadulnak fel a testben, csökken a stressz, az idegesség, a depresszió . Hosszú távon a sport növeli az önbecsülést és az önbizalmat, pozitívabbá teszi az önképet.
Akár futásról, akár jógázásról, vagy az öregedéssel járó betegségek megelőzéséről van szó, a sportoláshoz kapcsolódó erőfeszítéseinket csak akkor koronázhatja siker, ha közben odafigyelünk a megfelelő pulzusszámra. A cél annak a tartománynak az elérése (és megtartása), ahol még nem terheljük feleslegesen a szervezetünket, de mégis eredményes lesz az edzésünk! Kalkulátorunkkal könnyen kiszámolhatja ezt az értéket!