Az alábbi öt gyakorlatból végezzünk 20-30 ismétlést jobb lábunkkal, a lépések között pedig ne hagyjunk pihenőt. Ha jobb lábunkkal befejeztük mind az öt gyakorlatot, váltsunk bal lábra. Ha ez megvolt, ismételjük meg az egészet: bal és jobb lábunkkal két-két teljes gyakorlatsort kell végeznünk. Iktassuk ezt be edzéseink közé heti háromszor és kombináljuk intenzív szakaszos edzéssel: így lesz igazán látványos a végeredmény!
2. Maradjunk négykézláb . Nyújtsuk hátra, a padlóig jobb lábunkat úgy, hogy ujjhegyeink érintik a földet, bal lábfejünk pedig benyúlik a jobb térdünk alá. Feszítsük be fenekünket és emeljük meg úgy a jobb lábunkat, hogy párhuzamos legyen a padlóval, közben maradjon vonalban. Engedjük vissza úgy, hogy a lábujjaink hozzáérjenek a padlóhoz. Fontos, hogy nem szabad hátunkat ívbe hajlítani ennél a gyakorlatnál.
3. Négykézláb maradunk, jobb lábunkat testünk vonalában tartsuk ki, majd emeljük tíz centivel feljebb, csípőnk ívben lejthet. Nagylábujjunkkal rajzoljunk egy négyzetet, óramutató járásával megegyező irányban, majd egyet fordítva.
Öt gyakorlat a jobb fenékért
4. Négykézláb maradunk, jobb lábunk kinyújtva. Lendítsük ki jobb lábunkat oldalra, csípőnkkel egyvonalban. Hajlítsuk be térdünket, sarkunkat húzzuk a testünk felé. Majd rúgjunk vissza oldalra egyenes lábbal.
5. Az utolsó gyakorlatot is négykézláb végezzük: jobb lábunkat nyújtsuk oldalra csípőnkkel egy vonalban, majd lassan mozgassuk fel-le egy ötcentis sávban, lassan.