Az ingázás és a tömegközlekedés fogyaszt - foglalható össze az új kutatási eredmény. Ezt a London School of Hygiene and Tropical Medicine kutatói állapították meg - 7500 honfitársuk adataiból következtettek erre. (A brit kutatásban a "normál tömegközlekedőket" is "ingázóknak " tekintik, ez Magyarországon általában azokra illik, akik más településről járnak be a munkahelyükre. Ám például a hatalmas kiterjedésű Londonban teljesen mindegy, hogy közigazgatásilag éppen a fővárosból vagy valamelyik elővárosból indul el valaki a munkahelyére.)
A brit kutatás eredménye mindenesetre meglepő volt: akinek naponta stresszt okoz, hogy elérje a buszt vagy a vonatot, az kevésbé hajlamos az elhízásra. Ők tehát a biciklisekkel és a gyalogosokkal együtt kevésbé veszélyeztetettek ilyen szempontból.
Az utolsó pillanatban elért busz, a rohanás a vonat után, úgy tűnik, megéri - foglalja össze a tanulmányt a német internetes forrás, az Augsburger Allgemeine online kiadása. Pedig sokan ezt inkább teherként élik meg.
Ellen Flint kutatócsoportja ugyanakkor most megállapította, az ingázás által okozott stressz és a testzsír között előnyös összefüggés áll fenn: a tanulmányban vizsgált férfiak BMI-je átlagosan 1,1 ponttal volt alacsonyabb , mint az autósoké.
Sőt egy kicsivel még a bicikliseket és a gyalogosokat is megelőzték az ingázók. A nőknél a tömegközlekedéssel munkába járók kevésbé voltak jobb helyzetben. Az ő testtömeg-indexük 0,72 ponttal volt kisebb autós társaikénál. Átlagosan azonban mindez azt jelenti, hogy a busszal vagy vonattal közlekedők akár 2-3 kilóval is kisebb súlyúak.
Mindezek után a kutatók arra próbálják most rávenni a politikusokat, hogy a biciklivel pedig mindössze a munkavállalók 3 százaléka megy dolgozni .