A Tiszántúlon szakadozik, gomolyosodik a felhőzet, másutt viszont sok napsütés várható ma. Késő délutántól elsősorban az északnyugati, nyugati megyékben kipattanhat egy-egy zápor, zivatar, ezeket pedig helyenként felhőszakadás kísérheti. Kisebb eséllyel az Északi-középhegységben, valamint a keleti határ mentén is kialakulhat zivatar – írja előrejelzésében a Kiderül, a Startlap meteorológiai oldala. A legmagasabb nappali hőmérséklet 26 és 30 fok között alakul, majd késő estére 27-23 fok közé hűl vissza a levegő.
Ami az orvosmeteorológiai helyzetet illeti, a fülledt idő főként idősek és a szív- és érrendszeri betegséggel élők napjait nehezíti meg. Fronthatás nem várható. Rossz hír viszont az allergiások számára, hogy a pázsitfűfélék és a csalánfélék pollenkoncentrációja országosan közepes, helyenként magas szintet ér el. Az útifű pollenkoncentrációja szintén magas. A pollenterhelés az elkövetkező napokban csupán a záporok, zivatarok környezetében enyhülhet átmenetileg.
A hét második felére felszaporodnak a felhők
Holnap a legtöbb helyen a napsütés mellett fátyolfelhőkre, valamint erőteljes gomolyfelhő-képződésre számíthatunk. Elsősorban a Nyugat-Dunántúlon kisebb körzetekben tartósan felhős maradhat az ég, és csupán néhány órára süt majd ki a nap. Emellett továbbra is többfelé előfordulhatnak záporok, zivatarok. Élénk lesz az északias szél, amelyet zivatarok környezetében erős lökések is kísérhetnek. A nappali csúcshőmérséklet 23 és 29 között várható.
Pénteken általában sok napsütésre számíthatunk gomolyfelhőkkel, de a Tiszántúlon zártabb, vastagabb felhőzet takarhatja a napot. Elsősorban a Dunától keletre fordulhat elő zápor, zivatar, a Tiszántúlon akár tartós eső is. Ismét sokfelé megélénkül az északi szél, helyenként meg is erősödik. A hajnali 14-20 fokos minimumok után délutánra 22 és 28 fok közé emelkedik a hőmérséklet.