Egyre gyarapodik az agglomeráció családi házas kínálata, vagyis akik néhány éve kiköltöztek Pestről, most visszamennének. Az okokról az Index számolt be.
Nem mérték fel, mivel járhat
Sokan döntöttek úgy néhány éve a Covid-járvány időszaka alatt, hogy kiköltöznek a fővárosból, és valamelyik agglomerációs városban telepednek le. Abban az időben számos logikus magyarázatot fel lehetett sorakoztatni emögé, azóta azonban sokat változott a helyzet. „Sok ügyfelünk számolt be arról, hogy az agglomerációs családi házzal nem azt kapták, amire számítottak, így egyre többen jönnének vissza Budapestre” – mutatott rá a portálnak a Balla Ingatlan. Mindezt jól mutatja, hogy egyre több az eladó ingatlan az agglomerációs településeken.
Az agglomerációs ingatlankínálat most beindult bővülésének egyik meghatározó oka maga az agglomerációs életforma, mellyel nem minden kiköltöző tudott megbarátkozni. A legnagyobb problémát az autós és a tömegközlekedés jelenti. Az ingázás ugyanis a nagy forgalom és a dugók miatt egyre fárasztóbb, és egyre több időt vesz igénybe. Ráadásul a folyamatosan emelkedő üzemanyagárak miatt egyre költségesebb, emellett az úthálózat sem igazodik a megnövekedett igényekhez. Sokszor okoz gondot a vásárlás, az egészségügyi ellátás, illetve a gyerekek iskolába, óvodába, különórákra hordása is, hiszen ezekre nincs minden településen lehetőség. A Balla Ingatlan szakértőinek tapasztalatai szerint az agglomerációs élet nehézségeit a budapesti társasházi lakásokból kiköltözők nem mérik fel kellőképpen.