Nedves törlőkendő, babapopsitörlő
Bármit is írnak a csomagolásra, a törlőkendőket jobb, ha nem húzzuk le a vécén. A vécépapírral ellentétben ugyanis teljesen sértetlenek maradnak, és egy idő után szinte biztosan el fogják tömíteni a csöveket. Tartsunk a fürdőben egy kis kukát vagy zacskót, és inkább abban gyűjtsük őket, majd dobjuk a kukába.
Óvszer
Kényelmes lehet az óvszert a vécébe dobni, de nagyon rossz ötlet, mert szintén dugulást okozhat. Bizonyos fajták elkomposztálhatóak - amelyek nem, azoknak a kukában a helyük.
Gyógyszerek
A lejárt szavatosságú kapszulákat, tablettákat sosem szabad a vécébe dobni. Bár jó módszernek tűnik abból a szempontból, hogy így a gyerekek, háziállatok biztosan nem férnek hozzájuk, a szennyvíztisztító rendszerek nem tudják kiszűrni a bennük lévő vegyi anyagokat, így belekerülnek a természetes vizekbe. Nem véletlen, hogy az ivóvíz vizsgálata során világszerte találnak hormonokat, vegyi anyagokat, antibiotikumokat és antidepresszánsokat is a vízben. A lejárt szavatosságú gyógyszereket leadhatjuk a hozzánk legközelebb eső gyógyszertárban.
Vattakorong, zsebkendő, papírtörlő
Talán nehéz elhinni, de a vécén lehúzva egészen másképp viselkednek, mint a vécépapír, amely nagyon hamar szétmállik. A fentiek azonban nem, sőt egy idő után csomóvá állnak össze, és eltömik a lefolyót, dugulást okozva. Jobb, ha inkább kukában gyűjtjük őket.
Tampon, betét
Bár intimbetétet szerencsére keveseknek jut eszébe a vécébe dobni, a tamponnal nagyon sokan megteszik, pedig nem szabadna. A tamponok ugyanis ha folyadékot szívnak magukba, a sokszorosukra dagadnak, éppen ezért már egyetlen darab is nagyon komoly gondokat okozhat, ha lehúzzuk a vécén. Ugyanez a helyzet a pelenkákkal is. Bár sokak számára hihetetlennek tűnik, mégis, időről időre akadnak, akik a használt pelenkát a szemetes helyett a vécébe dobják.
Forrás: rodalesorganiclife.com