A csokoládé csomagolásán feltüntetett dátum minőségmegőrzési idő, ez pedig azt jelenti, hogy jó eséllyel az időpont lejárta után is biztonsággal fogyasztható a termék, változhatnak azonban egyes tulajdonságai. „Szagoljuk, szemléljük és ízleljük meg, ha pedig jónak ítéljük, nyugodtan fogyasszuk el” – írta a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) élelmiszerpazarlás ellen küzdő, Maradék nélkül elnevezésű programja egy közelmúltbeli Facebook-posztban.
Ha foltos, akkor megromlott?
A tájékoztatóban arra is felhívták a figyelmet, hogy a csokoládén idővel megjelenő fehér foltok nem azt jelentik, hogy a termék megromlott. Ilyenkor csupán a csokiban lévő kakaóvaj és cukor válik ki a felszínére. Á akkor se dobjuk ki az édességet, ha így nincs gusztusunk megenni! Inkább használjuk fel süteményekhez vagy egyéb finomságokhoz!
Tippek a tároláshoz és a felhasználáshoz
Ahhoz, hogy a csokoládé frissességét és minőségét minél hosszabb időn keresztül megőrizhessük, fontos, hogy a terméket száraz, hűvös, illetve fénytől és hőingadozástól védett helyen tároljuk, lehetőleg a saját csomagolásában! Ha pedig már nem győzzük enni a sok csokit, készíthetünk belőle forrócsokoládét vagy browniet, esetleg felhasználhatjuk a sütemények tetejének bevonásához is.
Fontos továbbá megjegyezni, hogy bármennyire is könyörgő szemekkel néz ránk a házi kedvencünk, sose adjunk neki csokoládét vagy azt tartalmazó finomságokat! Megbetegedhet tőle!
Sokan nem is nevezik valódi csokoládénak a fehér csokit, ugyanis nincs benne kakaó. Azt viszont még kevesebben tudják, hogy miért készültek el egyáltalán az első táblák ebből az édességből. Lerántjuk a leplet a rejtélyről.
Kiemelt képünk forrása: Getty Images