Iktassuk ki a légfrissítőket!
A pumpás, spray-s légfrissítők használata egyáltalán nem egészséges. Egyrészt hatással lehetnek a szaglásunkra , másrészt az ilyen termékekben, gyertyákban, elektromos szerkezetekben veszélyes ftalátok is vannak, amelyek többek között a nemzőképességet, illetve a fogamzóképességet is befolyásolhatják.
Használjunk kevesebb műanyagot!
Bár sok gyártó már kivonta a BPA-t (biszfenol-A-t) a termékeiből, a műanyag palackokban, dobozokban még így is maradtak bőven olyan káros anyagot, amelyek hormonális egyensúlyzavarokat, gyerekek esetében pedig többek között viselkedési zavarokat is okozhatnak. A műanyag dobozok károsanyag-kibocsátása jelentősen nő hő hatására, így például nagyon fontos, hogy ilyenekben ne melegítsük az ételeket mikrohullámú sütőben.
Figyeljünk rá, hogy milyen tisztítószereket vásárolunk!
A mosószerekben, öblítőkben is nagyon sok a káros anyag. Vásárlásnál különösen a következő összetevők jelenlétére figyeljünk: alpha-terpineol (az agyra és az idegrendszerre hat, depressziót okozhat), benzyl-acetate (növeli a hasnyálmirigyrák kialakulásának esélyét) és pentán (fejfájást, hányingert, kimerültséget, depressziót okozhat).
Szűrjük meg a vizet!
A magyarországi csapvíz meglehetősen jó minőségű, de azért érdemes lehet beszerezni egy vízszűrőt, amely eltávolíthatja a klórt , az ólmot, illetve az esetleges gyógyszer- és hormonmaradványokat. Hasonló okokból lehet érdemes a zuhanyrózsánkat is szűrővel felszerelni, ugyanis ezek a káros anyagok a bőrön keresztül is felszívódhatnak, nemcsak, ha megisszuk a vizet.
Forrás: care2.com