Régi műanyag dobozok. A műanyag ételtároló dobozok, különösen a régebbi, merevebb anyagból készültek, könnyen tartalmazhatnak egy BPA nevű vegyületet, mely könnyen kioldódhat a műanyagból (például mosogatás vagy melegítés hatására) és betegségek kialakulásánál is szerepet játszhat. A mikrohullámú sütőben egyébként sem tanácsos műanyag edényben melegíteni az ételt, tegyük át azt inkább egy tányérra vagy üvegedénybe.
Antibakteriális szappan. Bármennyire is úgy tűnik, az antibakteriális szappan nem távolít és pusztít el több kórokozót, mint normál társai, ráadásul igen károsan hat a bőrünk saját, védő hatású baktériumflórájára. Emellett tartalmazhat egy triklozán nevű vegyületet, mely megzavarhatja a hormonok működését.
Dobjuk ki a régi műanyag dobozokat!
Kopott futócipő. A futócipőket nagyjából 1000 km (az igénybevételtől függően 3-6 hónap) után érdemes lecserélni, ekkorra ugyanis elhasználódik a bennük található párnázás, nem tudják olyan jól elnyelni az ütődés erejét, így az nagyobb terhet ró az izmokra, ízületekre és csontokra. Ezzel megnő például a térdfájás vagy a sérülések esélye.
Elhasználódott fogkefe. A fogkefe szálai sokkal gyorsabban kopnak, mint azt a legtöbb ember gondolja. Ennek jól látható jelei is vannak: a szálak szétterülnek és kirojtosodnak. Emiatt kevésbé tudják eltávolítani a lepedéket, így megnőhet a különböző íny- és fogbetegségek kialakulásának esélye. Ideális esetben háromhavonta cseréljük le a fogkefénket!
Régi kozmetikumok. Elsősorban a folyékony állagú dekorkozmetikumoknál, szempillaspiráloknál, alapozóknál, szájfényeknél érdemes rendszeresen ellenőrizni a lejárati dátumot, mert ezekben könnyen megtelepedhetnek a kórokozók. A szempillaspirál különösen veszélyes, mert a keféjével "utaztatjuk" a baktériumokat a szemünkről a festékbe és vissza. A legjobb, ha 3-6 havonta lecseréljük a szempillaspirálunkat.
Kontaktlencse tároló. A koszos, elhasználódott kontaktlencse tárolóban könnyen elszaporodhatnak a baktériumok, melyek nagyon könnyen gyulladásokat okozhatnak a szemünkben. Cseréljük a tárolót rendszeresen, 3-6 havonta, tisztítsuk rendszeresen, és minden nap használjunk friss folyadékot. Ezzel megelőzhetjük a súlyos betegségek kialakulását!
Mosogatószivacs. A kutatások szerint a mosogatószivacs az egyik legfertőzöttebb tárgy , ami az otthonunkban lehet, vagyis ezen található meg a legtöbb kórokozó. Azzal, ha minden használat előtt egy percre betesszük a nedves szivacsot a mikrohullámú sütőbe, elpusztíthatjuk a baktériumok egy jó részét, de ez nem jelenti azt, hogy a végtelenségig használni lehetne. Mindenképpen cseréljük ezt rendszeresen, vagy szivacs helyett használjunk mosogatórongyot, amit gyakrabban tudunk mosni (természetesen magas hőfokon).