Mihez kezdjünk a fokhagymával, ha már kicsírázott? – ezzel a kérdéssel foglalkozott friss Facebook-posztjában a Rizikometer. Ahogy azt az élelmiszeripari trendekről és kockázatokról író csapat kiemelte, előfordulhat, hogy egy-egy fej csírázásnak indul – ennek hátterében jellemzően a nem megfelelő tárolási körülmények állnak. De vajon mit kezdjünk a kicsírázott fokhagymákkal?
Fogyasztható még, vagy inkább dobjuk ki?
„A burgonyáról köztudott, hogy minél erősebben kihajtott, annál nagyobb mennyiségben tartalmaz mérgező glikoalkaloidokat, amelyek hányást, hasmenést, lázat okozhatnak. Szerencsére ez a fokhagymára nem igaz, a kicsírázott fokhagymagerezdek – a csírázó hagymához hasonlóan – bátran fogyaszthatók” – nyugtatott meg mindenkit a Rizikometer.
A lényeg, hogy minél előbb felhasználjuk
A bejegyzésben megjegyezték ugyanakkor, hogy a kicsírázott fokhagymát célszerű minél előbb felhasználni. A zöld hajtások megjelenésével ugyanis a fokhagyma puhulni, az íze pedig gyengülni kezd.
Végül egy jó tanács: fokhagymát soha ne tároljunk hűtőben, mert a kondenzvízből keletkező pára penészedést okozhat, ráadásul a fokhagyma átható illata átterjedhet más élelmiszerekre is” – írták.