Szúnyoginvázió: ezeken a területeken irtják a vérszívókat

A Dunántúlon szaporodtak el legjobban, de számos megyében és több fővárosi kerületben is, összesen 86 ezer hektáron gyérítenek a héten.

A korábbi áradások és esőzések miatt a dunántúli térségben szaporodtak el leginkább a szúnyogok, amik a hőség miatt most napnyugta után, a szokásosnál akár több órával később támadnak – közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság. A tájékoztatás szerint a héten tizenhat vármegye négyszáznegyvennégy településén és Budapest hat kerületében lesz szúnyoggyérítés.

Itt irtják a szúnyogokat

A héten 86 ezer hektáron lesz irtás: Komárom térségében, Budapest érintett kerületeiben, a Csepel-sziget, Dunaújváros, Szekszárd, Baja és Mohács térségében, továbbá a Dráva mentén és a vízpart-közeli településeken. Ezen kívül Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád-Csanád, Jász-Nagykun-Szolnok, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Vas és Zala vármegye számos településén várhatóak földi kémiai beavatkozások.

Ha te is szúnyogmágnes vagy, jó ha tudod, miért épp téged pécéznek ki a vérszívók. És persze adunk néhány tippet a védekezéshez is.

A kifejlett szúnyogok elleni védekezéseket földi úton, a települések lakott részein végzik, platós gépjárműre szerelt permetező berendezésekkel. A készítményt apró cseppekre bontva, nagyon alacsony dózisban juttatják ki az esti és éjszakai órákban, így a méhekre és más nappal aktív rovarokra nincs hatással a beavatkozás – ismertette a katasztrófavédelem.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +19 °C
Minimum: +12 °C

Az ország nyugati felén nagyrészt erősen felhős vagy borult marad az ég, ott az eső eshet, máshol a gomolyfelhő-képződésből záporok, zivatarok várhatók. Helyenként felhőszakadás előfordulhat. A Dunántúlon élénk, helyenként erős lesz az északi, északnyugati szél, de a zivatarok környezetében akár viharos széllökések is lehetnek átmenetileg. Késő estére 10 és 15 fok közé hűl le a levegő. Ma a hidegfrontra érzékenyeket terheli meg a leginkább az időjárás.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Heves
Legrosszabbul:
Békés
Kezdjük újra