A legrettegettebb probléma a merevedési zavar – a Cleveland Clinic szerint a férfiak 52 százaléka találkozott már ezzel személyesen -, s ennek elterjedtsége miatt sokkal nyugodtabban beszélnek róla vagy keresnek orvosi segítséget. Ezzel szemben az orgazmusképtelenséget még mindig stigmaként kezelik.
Akkor beszélünk gátolt orgazmusról, mondja Dr. Köhler, ha az érintett korábban 3-4 percen belül is eljutott a csúcsra, ám erre már 15 perc sem elegendő. Ennek okait számos kutató vizsgálja, de úgy vélik, mentális problémák és bizonyos gyógyszerek is állhatnak ennek hátterében: leggyakrabban az antidepresszánsok tehetnek erről, ugyanis ezek hatására túl sok szerotonin termelődik az agyban – minél több szerotonin van a férfiagyban, annál problémásabb az orgazmus elérése.
Ha tehát ezzel orvoshoz fordulunk, az első kérdések egyike lesz, hogy milyen gyógyszereket szedünk, illetve milyen egészségügyi problémáink vannak – ugyanis pajzsmirigy-, vagy cukorbetegség is közrejátszó tényező lehet.
Sokan vélik úgy azonban, hogy a gátolt orgazmusnak pszichológiai oka van, ez lehet depresszió vagy félelem: félelem a nem kívánt terhességtől, az intimitástól vagy mástól. Ilyenkor az orvosok inkább szexuálpszichológushoz vagy – terapeutához küldik az illetőt. Itt érdemes megjegyezni, hogy a gátolt orgazmus akkor is jelentkezhet a férfiaknál, ha gyakran maszturbálnak – és partnerük képtelen ugyanazon ingereket biztosítani számukra.
Forrás: www.dailymail.co.uk