A szaunázás és a gőz csökkentheti a vérnyomást és a krónikus fájdalmakat, valamint a szívbetegségek kialakulásának esélyét, egyben a bőrnek is nagyon jót tesz. Figyeljünk azonban arra, hogy egyszerre 15-20 percnél többet ne töltsünk se a szaunában, se a gőzkabinban, és ha rosszul érezzük magunkat, elgyengülünk, esetleg émelyegni kezdünk, azonnal jöjjünk ki. A krónikus betegségekben, illetve szívproblémákban szenvedők szaunázás, gőzölés előtt mindig kérjék ki az orvosuk véleményét!
Szauna
A szauna melege nyugtatja az idegeket, egyben segít ellazítani az izmokat, csökkentve a feszültséget az ízületekben, illetve az egész testben. Éppen ezért különösen jót tesz azoknak, akik arthritiszben , migrénben vagy krónikus fejfájásban szenvednek. Stresszoldásra is kitűnő, és azoknak is érdemes kipróbálni, akik alvászavarokban szenvednek, mivel segíthet megszüntetni az álmatlanságot. A szauna melegének hatására a szervezetben endorfin termelődik, amely csökkenti a stressz káros hatásait, javítja a közérzetet, így jobban fogunk aludni is. Emellett amikor a felhevült testet lehűtjük, melatonin termelődik, amelytől ellazulunk, és mélyebben tudunk majd aludni.
Gőzkabin
A gőzkabin segít megnyitni a légutakat, a párás meleg az egész légzőrendszerre jó hatással van. Éppen ezért asztmában , bronchitiszben szenvedők számára különösen hasznos lehet. Ezen felül élénkíti a keringést és az anyagcserét, ami a fogyásban is segíthet, és segít a szervezetből kihajtani a felesleges vizet. Ez többek között azért jó, mert így hatékonyan méregteleníthetjük az egész testünket.
A bőr egészsége
A szauna inkább izomlazító, illetve vérnyomáscsökkentő hatása miatt hasznos, míg a gőzkabin a toxinokat segít kiüríteni a szervezetből. Mind a kettő megnyitja a pórusokat, javítja a bőr vérkeringését, így szépíti, puhítja a bőrünket. Ezért is van, hogy szaunázás vagy gőzölés után az arcunk egészséges rózsaszínű lesz. Pattanások ellen kifejezetten hasznos lehet időről időre igénybe venni valamelyiket.
Forrás: care2.com