Lazac, tonhal
A tengeri halak húsa gazdag omega-3 zsírsavban , amely gyulladáscsökkentő hatású. Főleg azoknak ajánlott rendszeres fogyasztása, akiknél autoimmun eredetű Hashimoto-betegség okozza a szerv alulműködését. A lazac és a tonhal mellett hasonlóan értékes élelmiszer e szempontból a szardínia és a pisztráng is.
Tenger gyümölcsei és joghurt
A cink fontos szerepet játszik a pajzsmirigyhormonok termelődésében. A tengeri herkentyűkben, a csirkében és általában a sovány húsokban, valamint a joghurtban és a teljes kiőrlésű gabonafélékben egyaránt magas a cinktartalom.
Zöldségleves, csontleves
Az ásványi anyagokban gazdag levesek nagyon jót tesznek a hormonrendszernek. A legfontosabb, hogy bármit főzünk is, használjunk hozzá mindig minél több friss zöldfűszert, fűszernövényt.
Vasban gazdag ételek
A vas is nagyon fontos a pajzsmirigy megfelelő működéséhez. Igazolt vashiány esetén együnk sok borsót, gombát, zöldbabot, petrezselymet, mert ezek megkönnyítik a vas felszívódását a szervezetben. Az elegendő vasmennyiségért pedig együnk sovány marhát, sertést, vadhúst, de a polip és az osztriga is hasznos forrás.
Almaecet, probiotikum, rost
Az almaecet segít helyreállítani a szervezet sav-bázis egyensúlyát, a rostban gazdag ételek kiegyensúlyozzák a vércukorszintet, a probiotikus hatású ételek pedig segítenek egészségesen tartani az emésztőrendszert és az anyagcserét. Ezek mind igen fontosak a pajzsmirigybetegek számára.
Forrás: curejoy.com