A 16 egymástól független tanulmány eredményeit újraelemző munkához összesen több mint 4000 nő adatait használták föl. Ezek alapján világossá vált, hogy az akupunktúra nem segített az átlagosnál magasabb sikerességi rátájú meddőségi klinikákon. A tűszúrásos kezelés ugyanakkor javította a teherbe esés arányát azokban az intézményekben, ahol átlag alatti a sikerességi mutató. "Minél alacsonyabb az adott klinika sikerességi rátája, annál hatékonyabbnak tűnt ott az akupunktúra" - nyilatkozta a kutatást vezető Dr. Eric Manheimer, a Marylandi Egyetem munkatársa.
A című szakfolyóiratban közölt tanulmány árnyaltabb képet nyújt a mesterséges megtermékenyítés mellett alkalmazott akupunktúra eredményességéről, amellyel kapcsolatban az elmúlt két évtizedben ellentmondásos eredmények kerültek napvilágra.
Bár az akupunktúra már több mint 30 éve elérhető , a teherbe esési ráták alacsonyak maradtak - körülbelül 35 százalékosak a 35 és 40 év közötti amerikai nők körében, és 20 százalék körüliek az ennél idősebbeknél a Betegségmegelőzési és Járványügyi Központ (CDC) adatai alapján. Egy mesterséges megtermékenyítési ciklus több mint 2,2 millió forintnyi összegbe kerül.
Az akupunktúra, mint kiegészítő terápia népszerűsége ugrásszerűen nőtt, miután a Szex és New York című sorozatban említették. Ezidáig azonban nem volt bizonyíték arra, hogy mennyire befolyásolja a mesterséges megtermékenyítés sikerességét, így vele kapcsolatos általános orvosi állásfoglalásról sem lehetett beszélni.
A hagyományos kínai gyógyászat alapján az emberi testnek saját erőtere van, amelyek csínek vagy más átírással khínek hívnak, és csakrákon keresztül áramlik. Az akupunktúra során bizonyos bőr alatti pontok ingerlésével ezen energiaáramlás akadálymentesítése történik.