Egy "normális" sejt glükózt éget el, hogy energiát termeljen. A rákos sejt azonban más utakon jár energia-utánpótlása és terjedése érdekében. Erjeszti a glükózt, és így tejsavat hoz létre. Coy professzor megfigyelte, hogy a rákos sejtek környezetében igen magas az általa felfedezett TKTL1 fehérje jelenléte.
Az erjesztő gén felfedezése
A TKTL1 jelentése: transketolase like-1 vagyis transzketolázhoz hasonló gén, illetve fehérje. A transzketolázok olyan enzimek, amelyek minden élőlényben előfordulnak, és a cukor átalakításához szükségesek - tehát erjesztenek. Segítségükkel képes a szervezet például glükózból dezoxiribózt előállítani - egy olyan cukortípust, amely a DNS alkotóeleme.
A TKTL1-pozitív rákos sejteknek az egészséges sejtektől eltérően nincs szükségük oxigénre az energiatermelés során. Helyette hatalmas a glükózigényük, amelyet nem égetés útján hasznosítanak, hanem tejsavvá erjesztik. Az így előállított tejsav azután segítségükre van az immunrendszer gátlásában, az áttétek képzésében, ráadásul ellenállóvá válnak a megszokott terápiás módszerekkel, például a kemoterápiával és sugárkezeléssel szemben.
A gén felfedezésével dr. Johannes F. Coy egyúttal a rákos megbetegedések leküzdésének kulcsát is megtalálta: a cukor és a keményítő kiiktatása az étrendből megvonja a rákos sejtektől létezésük alapját, a glükózt, így arra kényszeríti a "fiatal" rákos sejteket, hogy beszüntessék tejsavtermelésüket, és működésüket ismét az égés folyamatára alapozzák.
Ez ismét lehetővé teszi az immunrendszer hatékony működését, és a rákellenes terápiák is beváltják a hozzájuk fűzött reményeket. Azok a rákos sejtek, amelyek már hosszabb ideje megszokták a folyamatos glükózutánpótlást, hamar elpusztulnak a következetesen fenntartott glükózhiánytól.
Hogyan kell rákellenesen táplálkozni?
A dr. Coy-féle elv egy komplex program: a táplálkozási szokások megváltoztatásával és rendszeres sporttal megvonja a táplálékot az agresszív rákos sejtektől , és megakadályozza terjedésüket a testben. Az új rákellenes táplálkozás magas fehérje-, olaj/zsír- és rosttartalmú, nagyon kevés szénhidrátot tartalmazó étrenden alapul.
Célja, hogy étkezés után ne emelkedjék jelentősen a vércukorszint, az inzulinkibocsátás pedig minimális legyen. Emellett a lazítási módszerek és a természetgyógyászati kezelések erősítik az immunrendszert, ezért rákbetegeknek ajánlott a holisztikus szemléletű terápia.
A rákölő és rákmegelőző táplálkozás lényege
Minimális szénhidrát
Korlátozza cukor és keményítő fogyasztását napi 1 gramm szénhidrátra testsúlykilogrammonként. Ez például 60 kilós testsúly esetén megfelel egy szalámis kenyérnek egy szelet pizzának vagy egy adag csőben sült csicsókának.
Ne fogyasszon egyszerre 40 gramm szénhidrátnál többet, a cukor- és keményítőtartalmú ételeket pedig társítsa fehérjében, zsírban vagy olajban gazdag élelmiszerekkel, hogy lassítsa a glükóz felszabadulást.
Egészséges olajok
Olyan speciális olajkeverékekkel, amelyek megfelelő arányban tartalmaznak omega-3 és omega-6 zsírsavakat , pozitív hatást gyakorolhatunk a vércukorszintre, a vérnyomásra, csökkenthetjük a gyulladásos folyamatokat, és aktiválhatjuk a sejtekben zajló égést, azaz oxidációt.
Fogyasszon el mindennap testsúlykilogrammonként 0,5 ml olajkeveréket. Ha ön például hatvan kiló, ez napi 30 ml-t jelent, ez pedig nagyjából két és fél evőkanálnak felel meg.
Értékes fehérje
A fehérjék értékes aminosavakkal látják el szervezetünket, amelyek építőkövekként és energiaforrásként is szolgálnak, miközben, ellentétben a cukorral, hosszú időre jóllakottá tesznek. A speciális fehérjekenyér és a fehérjében dús tészta kiválóan alkalmas laktató köretnek.
Élelmi rostok
A zöldségek és gyümölcsök emészthetetlen rostjai kellemes jóllakottságérzést biztosítanak és megakadályozzák a gyors vércukor-emelkedést. A speciális, fehérjetartalmú rostmixek ráadásul sütéskor, főzéskor remekül helyettesítik a búzalisztet.
A zöldségek és gyümölcsök a vitaminokon és ásványi anyagokon kívül még más értékes, bioaktív anyagokat tartalmaznak. Sokszor ezeknek a másodlagos növényi anyagoknak köszönhető egyes élelmiszerek rákmegelőző hatása , melynek lényege, hogy megkötik a szabad gyököket, akadályozzák a rákos sejtek növekedését, és semlegesítik a rákkeltő anyagokat.
Savanyított tejtermékek
Azok az élelmiszerek, amelyeket tejsavas erjesztéssel tartósítottak, például az író, a túró, a joghurt, a sajt, a savanyú káposzta és a savanyított zöldségek, minimális mennyiségű cukrot tartalmaznak, mivel az eredetileg benne levő cukormennyiség már tejsavvá alakult. A rákos sejtek pedig nem képesek tejsavból energiát nyerni. Ezenkívül az író és társai lúgosító hatásúak.
Kiegészítésképpen: elegendő mozgás
Szakítson időt hetente háromszor 30 percet mérsékelt intenzitású, állóképességet fejlesztő sportra. Ez kiüríti a szervezet cukorraktárait, és optimalizálja az oxigénellátást.
...és simogatás a léleknek
Az alternatív gyógymódok és lazítási technikák, például az akupunktúra , az aromaterápia és az izomrelaxáció segítenek a lelki mélypontok áthidalásában és abban, hogy újból felébressze magában az életkedvet. Ezzel egyidejűleg a szilárd lelki egyensúly az immunrendszer működését is erősíti, így a rák elleni küzdelemben is segítségére van.
A kutató konkrét étrendi tanácsokat, valamint a tűrt, tiltott és támogatott élelmiszerek listáját, emellett recepteket is közöl könyvében, amelyből a HáziPatika.com is folyamatosan közread cikkeket.
Forrás: Dr. Johannes F. Coy: Az új rákellenes táplálkozás