Nyugodtan kenjünk mézet a bőrünkre A méz antiszeptikus, antibakteriális tulajdonságainak köszönhetően nagyon jó az arcon, háton kialakuló gyulladt pattanásokra, ráadásul anélkül képes ezekre hatni, hogy kiszárítaná a bőrt. Egyszerűen kenjünk egy kis mennyiséget az érintett területre, hagyjuk hatni húsz percig, majd öblítsük le langyos vízzel.Érdemes lehet a bőrünkre is kenni. Fotó: 123rfEgy teáskanálnyi méz segítségével felfrissíthetjük a szemünk körüli bőrt, és világosíthatjuk a sötét karikákat is . A mézet keverjük össze azonos mennyiségű édesmandula-olajjal, kenjük fel a szemünk köré lefekvés előtt, reggel pedig mossuk le.
Mire jó a méz?A méz nem csupán ételeink egészséges édesítője, hanem természetes gyógyszerünk is, hiszen használatával igen sokféle betegség kezelhető, gyógyítható. A mézes-joghurtos-avokádós arcpakolás nagyon hatékonyan felfrissíti, hidratálja és kisimítja az arcbőrt . Keverjünk össze egy evőkanál mézet, egy evőkanál natúr joghurtot és egy érett avokádó felét (a gyümölcs húsát törjük össze villával). Kenjük fel az arcunkra, majd húsz percnyi hatóidő után langyos vízzel öblítsük le.
Kézápolásra is használhatjuk a mézet.
Különösen akkor érdemes kihasználni a gyógyító erejét, ha a körömágy bőre száraz, berepedező. Ez ugyanis nemcsak esztétikai probléma, de a fertőzések és a gombásodás esélyét is megnöveli. Keverjünk össze egy teáskanál mézet és egy teáskanál almaecetet, dörzsöljük be vele a körömágyakat, majd tíz perc múlva langyos vízzel mossuk le. A mézes-olívás hajpakolás gyönyörűen fénylővé és hidratálttá teszi a hajunkat : keverjünk össze fél csésze mézet és negyed csésze olívaolajat vagy kókuszolajat, egyenletesen oszlassuk el a haj teljes hosszán, majd húsz perc után alaposan öblítsük le. Egy kanál mézet egy kevés vízben feloldva pedig a korpásodás elleni hatékony szert kapunk, melyet egyszerűen masszírozzunk be a fejbőrbe hajmosás előtt.Az egyik legegyszerűbb és egyben leghatásosabb módszer a méz szépítő felhasználására a mézes fürdő. Egy fél csésze mézet oldjunk fel egy csésze meleg vízben vagy tejben, és öntsük a fürdővízhez. A húszperces fürdő után a bőrünk különösen selymes és jól hidratált lesz.
Gyógyító méz: melyik fajta mire jó?A méz egészségünkre gyakorolt hatását már nem kell ecsetelni: a sejtek táplálásához szükséges minden anyagot tartalmaz, emellett természetes immunerősítő, baktériumölő, gyulladásgátló. Egyes mézfajták hatóanyaga azonban eltér egymástól - erről korábbi cikkünkben olvashat bővebben.
A méz nagyszerű gyógyító tulajdonságait évezredek óta használják, és a mai napig a legnépszerűbb ízesítők egyike, amely majdnem minden család kamrájában megtalálható. Azonban a méz kedvező tulajdonságait külsőleg is érdemes kihasználni.
A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!