A gyógyfürdőzésnek sajátos etikettje van, melyben a legfontosabb szabály, hogy a gyógyvíz igénybevétele előtt mindenképpen konzultáljunk az orvosunkkal, akár "betegnek" érezzük magunkat, akár csak lazítani szeretnénk a fürdőben.
A szakorvos ugyanis nemcsak abban tud segíteni, hogy melyik fürdőbe érdemes elmennünk az esetleges panaszainkkal, de arra vonatkozóan is adhat tanácsokat, hogy mennyi időt töltsünk a vízben, vagy éppen milyen más kezelést ( masszázst , súlyfürdőt stb.) érdemes még igénybe vennünk.
Természetesen nem ajánlott a fürdőzés fertőző betegeknek, olyan bőrbetegségek esetén, ha a bőr sebes, váladékozik, nedvedzik, vagy a bőr sérült. Akkor se vegyük igénybe a gyógyfürdőket, ha hasmenéssel, hányással járó betegségen estünk át.
Bizonyos betegségek esetén nem ajánlott a gyógyfürdőzés Mivel bármilyen körültekintőek is vagyunk, a gyógyfürdőkben sajnos sokkal jobban ki vagyunk téve a fertőzéseknek, nem ajánlott a fürdőzés várandós kismamáknak, daganatos betegeknek, légzési elégtelenségben szenvedőknek, illetve azoknak, akik immunrendszere nem működik megfelelően, esetleg egy súlyos betegség vagy műtét után lábadoznak.
A gyógyfürdőzés másik nagyon fontos szabálya, hogy a fürdőt csak akkor vegyük igénybe, miután alaposan lemosakodtunk, lezuhanyoztunk. A közös helyiségekben viseljünk műanyag papucsot, a vízben pedig úszósapkát (ez a legtöbb gyógyfürdőben előírás).
Mivel a gyógyfürdőbe a legtöbben gyógyulni, feltöltődni, relaxálni mennek, ezért tartózkodjunk a hangoskodástól, ugrálástól, fröcsköléstől, mert ezzel mások pihenését zavarhatjuk. Éppen ezért a gyógyfürdőkbe ne vigyünk kisgyermekeket (gyakran nem is engedik be őket). Gyógyfürdőben soha ne fogyasszunk alkoholt!