Méregtelenítés: valóban szükséges

A méregtelenítés nagyon divatos mostanában: az üzletekben sokféle méregtelenítő teát lehet vásárolni, létezik méregtelenítő masszázs is, a wellness-szállodák pedig teljes kúrákat kínálnak. Vajon mennyire van szükség a méregtelenítésre?

A méregtelenítés kérdésével kapcsolatban megoszlanak a vélemények. Egyes szakemberek szerint a „mesterséges” méregtelenítés teljesen felesleges, sőt kifejezetten pénzkidobás, egy olyan módszer, amelyet csak azért találtak ki, hogy kihasználják az egészség után sóvárgókat.

Mások viszont állítják, hogy sok betegség, kellemetlen tünet hátterében a szervezetünkben felhalmozódott méreganyagok, toxinok a felelősek. Ezek ugyanis megakadályozzák, hogy a szervezetünk megfelelően működjön. A szervezetünkben több olyan szervrendszer is van, amelynek feladata a méregtelenítés . Ezek a szervrendszerek távolítják el a testünkből a különböző salakanyagokat, például a széndioxidot, vagy az emésztés során fel nem használt „melléktermékeket”. A méregtelenítés szervei a tüdő, a máj, a vese és a bőr.

A méregtelenítés hívei szerint azonban a környezeti ártalmak, az életmódunk és az elfogyasztott ételek, italok gyakran olyan terhet róhatnak a szervezetünkre, amellyel a méregtelenítésért felelős szerveink már nem tudnak megbirkózni. Ezért azok felhalmozódnak a szervezetünkben, és kellemetlen tüneteket, sőt betegségeket is okozhatnak.

10 méregtelenítő tipp kezdőknek és haladóknak

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A túl sok méreganyag felhalmozódásának tünetei közé tartozik például a narancsbőr, a pattanásosság, a fakó arcbőr, a székrekedés, a felfúvódás, a kellemetlen test- és szájszag, a levertség, az ingerlékenység és az alvászavarok is.

A szervezetünk tehermentesítéséhez néhány életmódbeli változtatással is hozzájárulhatunk. Ha ugyanis csökkentjük azokat a hatásokat, melyek miatt a méregtelenítést végző szerveinknek megerőltető munkát kell végezniük, akkor azok egyre hatékonyabban lesznek képesek működni, és a felhalmozódott méreganyagokat is el tudják majd távolítani.

Ha méregtelenítünk, érdemes életmódot változtatni

Mi a teendő?

A méregtelenítéshez vezető első lépés tehát a kívülről érkező méreganyagok, káros vegyületek mennyiségének mérséklése. Hagyjuk abba a dohányzást és az alkoholfogyasztást, a szennyezett levegőjű városok helyett pedig, ha tehetjük, legyünk minél többet a szabadban, jó levegőn.

Böjt és tisztítókúra: helyesen végezve nem lesz önsanyargatás! Kattintson! A tartósítószerekkel, színezékekkel és egyéb adalékanyagokkal teli élelmiszerek helyett részesítsük előnyben a friss, nyers vagy egészséges módon elkészített fogásokat. Méregtelenítő hatású a spárga, a citrusfélék, az articsóka, de bármilyen zöldség és gyümölcs fogyasztása nagy mennyiségben -kiváltva az egészségtelen, zsíros, tartósítószerekkel megrakott ételeket - segíti a méregtelenítést. Fogyasszunk naponta 8-10 pohár vizet, vagy, ha nagyon unjuk, készítsünk gyógynövényteát , vagy cukormentes limonádét.

Vannak olyan gyógynövények (például a máriatövis . Ezek nagyon hatékonyan támogatják egy-egy méregtelenítő szervünk működését, hatékonyabb méregtelenítésre serkentik őket.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +6 °C
Minimum: -1 °C

Nyugat felől megnövekszik, megvastagszik a felhőzet. Késő este északnyugaton már előfordulhat havazás, havas eső. Az ország északkeleti felén ismét nagy területen lesz erős, helyenként viharos az északnyugati, nyugati szél, majd átmenetileg csillapodik a légmozgás. Késő este -5 és +4 fok között alakul a hőmérséklet. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.