Szebbé teszi a bőrt
Használható testradírként, mitesszerek ellen és arctisztítóként is. Egészséges, mert a legtöbb, a boltokban kapható arctisztító készítménnyel ellentétben nem tartalmaz műanyagot és egyéb mesterséges anyagokat. Gyengéden tisztít, ráadásul nem szennyezi a környezetet és nem dugul el tőle a lefolyó sem.
Jót tesz a hajnak
Ha valakinek gyenge, tartás nélküli a haja, annak érdemes kipróbálnia, hogy a hajbalzsamjába keserűsót kever, és 10-15 percig a tincsein hagyja, majd leöblíti. Ez a trükk nem csak egészséges, de dúsabbnak mutatja a hajat, fényt és tartást adva neki. Ha pedig vízzel elkeverve pasztát készítünk belőle, amivel átdörzsöljük a fejbőrünket, azzal segíthetünk eltávolítani a fejbőr elhalt hámsejtjeit és enyhíthetjük a fejviszketést.
A puffadást, vizesedést is megszüntethetjük vele, mert segít eltávolítani a mérgeket és a felesleges vizet a szervezetből. Annyiszor fél csésze keserűsót adjunk egy kád vízhez, ahányszor 20 kilók vagyunk (40 kg - egy csésze, 60 kg - másfél csésze, stb.), és 15-20 percen át relaxáljunk ebben a fürdőben, majd zuhanyozzunk le. Heti egy-két alkalomnál többször ne használjuk a keserűsós fürdőt.
Megnyugtat kívül-belül
Ez a vízkúra egyébként nagyon jót tesz a fájó izmoknak, ízületeknek is, sőt, egyeseknél még a vajúdás kezdeti fájdalmait is csökkentheti. Segít megnyugtatni az idegeket, mert egy kutatás szerint a keserűsóban lévő magnézium csökkenti a szervezetben lévő stresszhormon, a kortizol szintjét . Ráadásul még a csontoknak is használ.
Nagyon fontos tudni, hogy a keserűsót belsőleg jobb, ha nem alkalmazzuk. Bizonyos tisztítókúráknál első lépésként vízbe kevert keserűsó fogyasztását írják elő, de inkább ne próbálkozzunk ilyesmivel, mert hirtelen rosszullétet, nagyon erős hasmenést és hányást okoz.
Forrás: prevention.com