Egy különleges, víz alatti masszázsfajta
A különleges víz alatti masszázsfajta alkalmazásakor egy testmeleg vízzel megtöltött speciális kádban az úgynevezett tangentor készülék segítségével magasnyomású vizet vezetnek ki egy csőből, és ezzel az irányított vízsugárral masszírozzák az ellazult beteg különböző testrészeit. A tömlő végére különböző fejek is szerelhetők, amikkel a masszázs erőssége szabályozható . Ezt egyébként a készülékkezelő a testrésztől való távolsággal is tudja állítani. Általánosságban az első kezeléseken enyhébb, majd egyre erősebb vízsugárral végzik a kúrát.
Kinek nem ajánlott a víz alatti vízsugármasszázs?
A terápia kiterjedhet az egész testre vagy csak egy adott testrészre. Ez mindig a beteg sajátosságaitól és a betegségétől függ. A kezelési idő átlagosan 20-30 perc.
A víz alatti vízsugármasszázs ellazítja a görcsös állapotú izmokat, javítja azok vérellátását, serkenti a nyirokkeringést, fokozza az anyagcserét , erősíti a legyengült izomzatot, valamint műtéti és baleseti utókezelésekben egyaránt alkalmazható. Frissít és megújít. Mivel oldja a stresszt és kíméletesen masszíroz, nem beteg sportolóknál is alkalmazzák.
Mint a legtöbb fürdőkúra, a tangentoros kezelés is tilos lázas állapotban, eszméletvesztéssel járó megbetegedések esetén, akárcsak bőr- és fertőző betegségek, súlyos szív- és érrendszeri problémák, inkontinencia , magas vérnyomás és heveny gyulladások fennállásakor.
Elsősorban kopásos mozgásszervi problémák, sérülésből eredő panaszok utókezelése, keringési megbetegedések, egyes idegrendszeri betegségek esetén írja fel az orvos.
A TB is támogatja a masszázst
Az egészségbiztosítás a gyógyfürdős kezelések árához támogatást ad . Ez azt jelenti, hogy önrészt kell fizetni, melynek mértéke gyógyfürdőnkként eltérő. Azonban az ártámogatás csak akkor vehető igénybe, ha a támogatással rendelésre jogosult orvos a TB-támogatással való rendelés szabályai szerint vényen rendeli az ellátást, amelyet a támogatás elszámolására szerződött szolgáltatónál vesznek igénybe. A gyógyászati ellátások egészségbiztosítási támogatással való igénybevételéhez a vényen felül szükség van az orvos által kiállított kezelőlapra is.
Fontos tudni, hogy a gyógyászati ellátások igénybevételéhez utazási költségtérítés jár az általános szabályok szerint. Az utazási utalványt a gyógyászati ellátást rendelő orvos állítja ki, majd a szolgáltatás igénybevételét követően a fürdő által kijelölt személy igazolja, illetve szükség szerint kiállítja az utalványt.
Érdemes megjegyezni, hogy a kúra befejezését követő három héten belül a gyógyászati ellátást rendelő orvoshoz ellenőrző vizsgálatra kell menni, és a kezelőlapot valamint a zárójelentést át kell adni az orvosnak. Aki ugyanis az ellenőrző vizsgálaton nem vesz részt, vagy a kezelőlapot és a zárójelentést nem adja le, újabb kúrára nem jogosult.