Az interneten terjedő tanács szerint a fokhagyma csodaszerként hat megfázás esetén "Kéntartalmú hatóanyagai miatt antibakteriális és fertőtlenítő hatása is van. A legjobban nyersen fogyasztva, de kiválóan hat akkor is, ha a fülünkbe dugunk egy gerezdet. Hámozzuk meg, és mint egy füldugót, tegyük óvatosan a fülkagylónkba. Vigyázzunk, hogy ne tuszkoljuk túl mélyre, és hagyjuk legalább 30 percig hatni, de a legjobb, ha egész éjszaka benn tartjuk a fülünkben."
"Állítólag még kezdődő középfülgyulladás esetében is segíthet a módszer (...), amely azért hat a szakértők szerint, mert a fokhagymában lévő C- és B6-vitamin, a kálium és a kalcium serkenti az immunrendszert, és a szervezet öngyógyító ereje legyőzi a meghűlést okozó vírusokat és baktériumokat. Ha két nap után sem segítenek a házi gyógymódok, akkor ne kísérletezzünk tovább, forduljunk feltétlenül szakemberhez" - idézi a "jótanácsot" a kodpiszkalo.blog.hu.
"Ha a betegséget okozó baktériumok bejutottak a véráramba, és a szövetekig eljutva okoznak fertőzést, gyulladást, a fokhagymától nem várható biztos javulás. Nagyon sok, szintén antibakteriális hatású növénnyel együtt a bőrön, szájüregben képesek gátolni a kórokozók szaporodását vagy elpusztítják azokat, de ez egy komolyabb fertőzés esetén nem elegendő" - teszi hozzá.
Inkább maradjunk a hagyományos felhasználásnál A középfülgyulladásról szólva úgy fogalmaz, hogy az tipikusan olyan betegség, amelynél a helyi, külsőleges antibakteriális kezelés nem elegendő, olyan szerekre van szükség, amelyek csökkentik a gyulladást- a fokhagyma nem csökkenti.
A teljes bejegyzést ide kattintva találja.