Először is, készüljünk fel a masszázsra! Vegyünk egy meleg fürdőt vagy forró vizes zuhanyt, ez „fellazítja” az izmokat, fogékonyabbá teszi őket a masszázsra. A fürdéshez használhatunk speciális fürdősót is – ezt akár mi magunk is elkészíthetjük otthon, keserűsóból és illóolajokból. A masszázshoz használjunk olajat, ez ugyanis kellemesebbé teszi a mozdulatokat, emellett a bőrünknek is jót tesz. Az olajat rövid ideig melegítsük fel a tenyerünkben.
Először masszírozzuk át a nyakat és a vállat! Ez segíthet például a fejfájás leküzdésében. Először simogató mozdulatokkal dörzsöljük át a vállat és a nyak két oldalát, ezután kis, körkörös mozdulatokkal masszírozzuk át a vállat, a nyak hátsó részét, illetve a hátunk felső részét is, ameddig elérjük. Miután ezt a területet alaposan átgyúrtuk, nyújtóztassuk meg és mozgassuk át a vállakat.
A hátunk masszírozásához használhatunk egy kisebb labdát (például teniszlabdát) vagy szorosra összetekert törülközőt is. A labdát szorítsuk a hátunkkal a falhoz, majd kezdjünk el mozogni úgy, hogy a labda görgetve kimasszírozhassa a hátunkban lévő csomókat. Az összetekert törülközőt tegyük a földre, feküdjünk rá háttal, és „guruljunk” át rajta többször is. A labdás módszert használhatjuk arra is, hogy a talpunkat felfrissítsük: egy teniszlabdát vagy kisebb „tüskés” labdát görgessünk a lábunkkal előre-hátra, majd írjunk le a labdával kis köröket is.
A kezek és a karok masszírozásához először simítsuk át a karjainkat többször is, míg fel nem melegszenek. Gyúró mozdulatokkal masszírozzuk át a karokat lentről felfelé haladva. A kezünk masszírozását kezdjük a tenyérnél, a másik kezünkkel óvatosan nyomkodjuk át a tenyerünket, majd dörzsöljük át és húzogassuk meg az ujjainkat. Hasonló mozdulatokkal masszírozhatjuk át a lábakat és a talpunkat is.