Az évek múlásával, a szervezet öregedésével a bőrünk is elkerülhetetlenül változik. Ráadásul, mivel ez a legnagyobb szervünk, ezen látszódik legjobban az életkor. A bőr egyre szárazabbá válik, veszít rugalmasságából, feszességéből, ráncok és elszíneződések jelennek meg rajta. A bőr változásainak egy része természetes, és nincs különösebb hatással az egészségre, ám bizonyos tünetekre fokozottan figyelni kell, mert az betegségek előjele, illetve következménye lehet!
Gyengül a feszesség
A bőr öregedésével egyre gyengébbé válnak a bőrt feszesen tartó rostok, lassul a sejtek regenerációja, egyre vékonyabbá válik az epidermisz, így a bőr áttetszővé válik. A bőr alatti zsírszövet is vékonyabbá válhat, így a korábban szépen "kitöltött" részeken lazábbá, lógóssá válhat a bőr (ez főleg az orcákon, a szemek körül, a halántékon figyelhető meg). Ahogy csökken a bőr rugalmassága, a mimikai ráncok is egyre láthatóbbakká, mélyebbekké válnak.
Érett és ápolt
A szakértők kétféle öregedést különböztetnek meg. Az egyik oka a génekben keresendő, ezt örökletes vagy benső öregedésnek nevezik. A másikat a környezet és az életmód befolyásolja, ez a külső öregedés. A belső öregedéssel keveset tudunk tenni, ám a külső öregedést egészséges életmóddal (például a dohányzás abbahagyásával vagy fényvédők rendszeres használatával) lelassíthatjuk.
A harmadik tünet a májfolt néven ismert hiperpigmentációs tünet, ez tulajdonképpen a bőrben lévő melanin túltermelődése okozza (így természetesen nincs köze a májhoz); ezt az esetek nagy részében a túl sok napsugárzás okozza, de a genetikai háttér, sőt, bizonyos gyógyszerek és ételek is hozzájárulhatnak a foltok megjelenéséhez. A foltok ugyan fájdalommentesek, de könnyen lehetnek a bőr rákos megbetegedésének előjelei, így ezeket érdemes rendszeresen megvizsgálni vagy megvizsgáltatni.