Görnyedten járunk
A hangulatunk meghatározza a tartásunkat, ha boldogok és magabiztosak vagyunk, önkéntelenül is kihúzzuk magunkat. Ez azonban visszafelé is igaz, legalábbis a Journal of Behavior Therapy and Experimental Psychiatry című szaklapban megjelent tanulmány szerint, vagyis a tartásunk befolyással lehet a hangulatunkra. Ha ugyanis görnyedten, a vállunkat előreejtve, a kezünket szorosan a testünk mellett tartva járunk, rosszabbul fogjuk érezni magunkat a bőrünkben, mint ha emelt fővel, egyenes háttal, hátrahúzott vállakkal tartjuk magunkat.
Állandóan fényképezünk
Mérgező kapcsolatban élünk
Nagyon sok ember nem érzékeli, hogy a saját lelki problémái, az állandó rosszkedv, a stressz, a szorongás valójában a párkapcsolata miatt van. Egy rossz, boldogtalan kapcsolat ugyanis tönkreteheti az önbecsülésünket, az állandó kritika miatt pedig mi magunk is negatívabb színben kezdjük el látni saját magunkat. Nem beszélve arról, hogy sokan saját magukat hibáztatják akkor, ha abúzív a partnerük. Mások viszont annyira alárendelik magukat a másiknak, hogy a saját vágyaikkal, álmaikkal már nem is foglalkoznak.
Túl komolyan vesszük saját magunkat
A nevetés gyógyító erejéről számos tanulmány született már, mégis sokan vagyunk, akiknek a hétköznapokban nem az a legfontosabb, hogy vidáman szemléljük az életet. A legtöbb ember az apróságokon is képes hosszasan bosszankodni, és az olyan helyzeteket is túl komolyan kezelni, amelyeket valójában egy kis nevetéssel sokkal könnyebben meg- és feloldhatnánk.
Nem alszunk eleget
Az alvás, pontosabban annak hiánya az életünk minden területére hatással van, nemcsak a hangulatunkat befolyásolja, hanem azt is, hogy miként végezzük a munkánkat, vagy éppen mennyire vagyunk képesek megőrizni az egészségünket. Az alvászavarokon viszonylag könnyű segíteni, akár jobb alváshigiéniai szokások elsajátításával, akár azzal, hogy orvosi segítséget kérünk ezek megoldásához.
Túl sok dologgal foglalkozunk egyszerre
Könnyen azt hihetjük, hogy ha több dolgot csinálunk egyszerre, akkor hatékonyabbak és gyorsabbak leszünk, de a valóság az, hogy így csak sokkal stresszesebbek leszünk , kevésbé tudunk koncentrálni, könnyebben elfáradunk, kevésbé követjük a környezetünk változtatásait és rosszabbul is kommunikálunk. Próbáljunk egyszerre csak egy dologra koncentrálni: evés közben ne nyomkodjuk a telefonunkat vagy ne nézzünk tévét, és munka közben se pillantsunk rá a közösségi oldalakra. Így az agyunk is jobban képes lesz feldolgozni a beérkező információkat!