Egy európai kutatókból szerveződött csoport megállapította, hogy a boldogság vegyi anyagokat generálhat, amelyek a verejtékben vannak elrejtve, s aki beleszagolt ennek illatába, a boldogságkódot is megkapja.
Semin csapata 12 fiatal férfitől gyűjtött verejtékmintákat azok után, hogy megkérték őket különböző érzelmek, beleértve a boldogság és a félelem átélésére. Az összes férfi egészséges volt, drogmentes nemdohányzók, és senki sem ivott alkoholt, fogyasztott erős illatú ételt, vagy létesített szexuális kapcsolatot a vizsgálat időtartama alatt.
Aztán 36 egyformán egészséges fiatal nőt kértek fel az illatminták megszagolására, miközben követték a reakcióikat. Azért nőket választottak erre a feladatra, mert a nőknek általában jobb a szaglásuk , mint a férfiaknak, és érzékenyebben is reagál az érzelmi jelzőrendszerük.
Az elemzések (például az arckifejezések értékelése) után a következtetésre jutott, hogy feltűnik az úgynevezett „viselkedési szinkronizáció” a verejtékező és a szagoló között, amely a szagminta közvetítésével jön létre.
A kutatások a boldogság kémiai kódját találták „legfertőzőbbnek”. Más tudósok azonban kifejtették, hogy akkor volna igazi haszna a most feltártaknak, ha sikerülne kideríteni, hogy mi a különbség a boldogság és a félelem verejtékben rejlő kódja között, s e kémiai kommunikációnak mi a mechanizmusa.
Forrás: WebMD