A Pittsburgh-i Orvostudományi Egyetem egyedülálló kutatása azt mutatta, hogy a modern élet stressze nem ér véget akkor, amikor kilépünk a munkahelyünkről. Ellenkezőleg, a nyomás tovább nő, amikor hazaérünk. A kutatók 113 teljes munkaidőben dolgozó férfit és nőt vizsgáltak. Az eredményekből az derült ki, hogy a ténylegesen elvégzett házimunka mennyiségétől függetlenül azokban az emberekben a legnagyobb a magas vérnyomás kockázata, akik úgy érzik, rájuk hárul a felelősség. A Psychosomatic Medicine szaklapban közzétett tanulmány szerint nem maga a munkateher, hanem a végrehajtásával kapcsolatos stressz okozza a legnagyobb károsodást.
Bizonyos ház körüli teendők azonban rosszabbak a többinél. Az olyan házimunkák állnak a legszorosabb összefüggésben a magas vérnyomással, mint például a takarítás, a főzés és a bevásárlás. Ezeket követi az autóápolás és -karbantartás, a számlák fizetése és a családi költségvetés vezetése.
Nagy-Britanniában a szívbetegség az első számú haláloknak számít. Évente körülbelül 270 ezer ember kap szívrohamot, és majdnem minden harmadik még a kórházba jutás előtt életét veszti. A minden ötödik brit embert érintő magas vérnyomás pedig a szívroham és stroke esetek feléért felelős.