Az Amerikai Idegtudományi Társaság Neuroscience 2012 című éves konferenciáján közzétett kutatás kimutatta, hogy amikor a kísérlet résztvevői pihentek, jobb agyféltekéjük többet kommunikált önmagával és a bal agyféltekével, mint a bal agyfélteke önmagával és a jobb agyféltekével függetlenül attól, a résztvevő melyik keze domináns.
A kutatók a kísérlet során tizenöt személyt kapcsoltak közeli infravörös spektroszkópra (NIRS), amely fény segítségével méri az oxigéntartalmú hemoglobin változásait a szervezetben, így képes kimutatni, mely agyi terület a legaktívabb és kommunikál a legmagasabb szinten. A legnagyobb meglepetésre kiderült, hogy a bal és a jobb agyfélteke eltérően viselkedett a nyugalmi állapotban. "Ez mindegyik alanyra vonatkozott, függetlenül attól, melyik keze volt domináns. A jobb agyfélteke integráltabbnak mutatkozott a jobbkezesekben, és még erősebb a balkezesekben" - számolt be Medvedev.
Medvedev úgy véli, a jövő kutatásaiban nagyobb figyelmet kell fordítani a jobb agyféltekére, mert ha csak a bal agyféltekét vizsgáljuk, ami eddig jellemző volt, azzal megakadályozzuk a teljes agyműködés alaposabb feltérképezését.