A Curiscope fejlesztőcéget fiatalok alapították egy sajátos ismeretterjesztő ötletre. Létrehozták a The Virtual-Tee mintát, amit ha rányomtatnak egy pólóra, annak a viselője egy mobiltelefon vagy tablet alkalmazás segítségével leolvashatja az ábra egyes pontjainak jelentését, mint valami QR-kódot, s ez elindítja a bemutatót a vérkeringésről , a dobogó szívről vagy éppen a levegőt pumpáló tüdőről. Azaz a póló belsejében – ha úgy tetszik – egy kiterjesztett valóság van az emberi testről, amelyet az okostelefon lát, miközben a póló természetesen változatlan marad. Ha a készüléket körbe mozgatják a test körül, akkor különböző szervek működését képes megmutatni.
Az alkalmazáshoz egy virtuális realitás headsetet is lehet használni, amelybe belehelyezve a készülék kvázi szemüvegként is használható, s 360 fokban tekinthető meg testünk belső világa. A fejlesztők orvosszakértőkkel összefogva dolgoznak, hogy minél több és pontosabb információt adhassanak a felhasználóknak. A The Virtual-Tee nyilvánvalóan nagyszerű szórakoztató- és oktatóeszköz lehet.
A Curiscope-nál abban reménykednek, hogy a póló inspirálja a gyerekeket a tudományban való részvételre, és lehetőséget kapnak ezáltal, hogy megtanulják a dolgokat olyan módon, amire eddig a megfelelő technológia híján eddig egyszerűen nem nyílt lehetőség. A pólót 25 dollár körüli áron akarják forgalmazni.
A fejlesztések tovább folynak, s az anyagi lehetőségek függvényében az emberi test egyre több részletét szeretnék felvinni a rendszerbe. Sőt szeretnék a pólót összekapcsolni az alkalmazással, hogy például a virtuális szívverést a felhasználó saját szíve vezérelje valós időben.
Forrás: IFL Science