A glutén nem káros
Nem igaz például, hogy a gluténnak egészségkárosító hatása lenne, pontosabban mondva, aki nem érzékeny erre az élelmiszer-összetevőre , bátran fogyaszthat gluténtartalmú élelmiszereket. Ráadásul több kutatás is igazolja, hogy a gluténmentes élelmiszerek nagy része több cukrot, zsírt, illetve kalóriát, valamint kevesebb fehérjét tartalmaz, mint ugyanazon élelmiszernek hagyományos változata.
Nem léteznek negatív kalóriák
Szintén tévhit, hogy léteznek úgynevezett negatív kalóriákat tartalmazó ételek. E körben szokták említeni például a zellert, a graperfruitot, a brokkolit, az uborkát és a káposztát. Bár a felsoroltak kalóriatartalma valóban alacsony, nem igaz azonban, hogy a szervezetnek több energiába kerülne a megemésztésük, mint amennyit ezekből az élelmiszerekből nyer. Már csak azért sem, mert a víztartalmuk igen magas, a vizet pedig nem nehéz "megemészteni".
Szabad inni evés közben
Ugyancsak nem igaz, hogy egészségtelen lenne evés közben inni. Néhány kortyot bátran ihatunk, ha megkívánjuk, mivel a víz segít abban, hogy a kisebb ételdarabok is lejussanak a nyelőcsőből a gyomorba, emellett segít lebontatni a nagyobb falatokat. A folyadékbevitel révén a gyomorsav jobban elkeveredik a lenyelt étellel, így az emésztést is támogatja.
Hány lépést tegyünk meg naponta?
Szintén mítosz, hogy tízezer lépést kell megtenni naponta, ha valaki szeretne egészséges maradni. Az elképzelés az 1960-as évekből és Japánból származik , amikor egy újfajta lépésszámlálót szerettek volna ezzel az állítással reklámozni. Ez persze nem jelenti azt, hogy ne lenne egészséges minél többet sétálni, viszont érdemes tisztában lenni azzal, hogy a napi aktivitást kétezer lépésről tízezerre emelni egyeseknek még ártalmas is lehet. A legfrissebb kutatások szerint napi ötezer és nyolcezer lépés közötti lépésszám betartásával már mérhető pozitív hatásokra számíthatunk.
Forrás: brightside.me