A jelenleg 11 éves Jamie Millerről születése pillanatában derült csupán ki, hogy könyöktől lefelé hiányzik a bal kézfeje, a terhesség alatti vizsgálatok ugyanis nem derítettek fényt a hiányosságra. A kezdeti sokkot követően családja igyekezett úgy nevelni a fiút, hogy állapotára ne fogyatékosságként tekintsen, hanem inkább tanulja meg, hogy miként boldogulhat az életben egyetlen ép felső végtaggal. Jamie így hároméves korára már pótkerekek nélkül tudott biciklizni, később pedig azt is megtanulta, hogyan irányíthatja a televíziós játékkonzolok kontrollereit egy kézzel.
Amikor a Middlesbrough-hoz közeli Stockton-on-Tees-ben élő Jamie hatéves volt, a North Tees kórház orvosai egy olyan műtétet ajánlottak szülei figyelmébe, amely során néhány lábujját átültették volna a hiányos karja végére, ezáltal bizonyos mértékben képes lett volna azokat fogásra használni. A szülők azonban elutasították ezt a lehetőséget. "Egyszerűen nem láttunk indokot erre a beavatkozásra. A bal keze hiánya soha nem tartotta őt vissza semmitől" - fogalmazott az akkori döntésről Callum Miller, a fiú édesapja.
A motoralkatrészekkel kereskedő férfi később rátalált a Team UnLimited nevű jótékonysági szervezetre, amely 3D nyomtatók alkalmazásával épít robotikus végtagokat. Mivel azonban Jamie egy 18 hónapos várólistára került volna, az apa inkább vásárolt egy saját nyomtatót otthoni használatra. Ezt követően YouTube-videók és fórumok böngészése révén sajátította el, miként gyárthatna megfelelő művégtagot fiának.
"Először csak egy kezet nyomtattam, az azonban nem biztosított elég mozgásteret, ezért úgy döntöttem, hogy inkább egy teljes kart készítek. Ez már az első próbálkozásra is nagyon jól sikerült, teljesen működőképes lett, ami igencsak meglepett. Hihetetlenül megindító volt látni, amikor Jamie felvette és elkezdte használni. Később már az iskolába is magával vitte, a barátait és a tanárait pedig igazán lenyűgözte vele" - árulta el Callum Miller.
Eddig összesen kilenc különböző színű protézist nyomtatott ki, amelyek megtervezésében Jamie is részt vett. Akad köztük aranyszínű, sőt olyan is, amelybe LED-fényeket építettek. Karja mozgatásával a kisfiú a műkarok végén lévő ujjakat is tudja mozgatni, Callum Miller azonban a jövőben szeretne egy fontos fejlesztést eszközölni ezen a téren. Elektronikus érzékelőket építene a művégtagokba, így azok mechanikus helyett immár egyfajta fél-bionikus eszközökként képesek lennének bonyolultabb mozgásokat is elvégezni.
Forrás: dailymail.co.uk ; news.sky.com