Egy nyolc hónapos ír kisgyerek ingerlékeny és nyugtalan volt, sokat sírt, köhögött és hányt (melynek színe a végén már sötétbarna, szinte fekete volt). Az utolsó egy hétben, mielőtt a szülők a sürgősségi osztályra vitték volna, kevesebbet evett és ivott a szokásosnál.
Az ügyeletes azonnal kórházba küldte a gyereket, hogy vizsgálják meg a folyadékáramlást az ereiben, és hogy milyen a vérkeringése. De ezek a tesztek sem mutattak ki semmi rendelleneset, és már-már úgy tűnt, a szülők megnyugodhatnak. A kislány azonban hirtelen újra hányni kezdett, ezért az orvosok úgy döntöttek, hogy röntgenfelvételt kell készíteni a has felső részéről, és a mellkasról.
A döntés helyesnek és fontosnak bizonyult, mert a felvételek a szív mögött egy hatalmas, levegővel teli buborékot mutattak, amelynek nem kellett volna ott lennie, és amely érintette a gyomrot, és egy lyukon átcsúszott a rekeszizomhoz is. Ilyen sérv nagyon ritkán fordul elő gyermekeknél, inkább felnőtteket érint, akik közül többen gyomorégésre panaszkodnak, mert az étel egy része visszaáramlik a nyelőcsőbe, de sokan észre sem veszik.
Az orvosok szerint a gyermek ingerlékenysége éppen ennek a gyomorégésnek volt köszönhető, és a későbbi röntgenfelvételek magyarázatot adtak a hányás fekete színére is: a gyomor tartalma már fekete volt, a vérszivárgás mellett a buborék ugyanis bélcsavarodást okozott, ami akadályozta a lenyelt táplálék továbbhaladását. Ez vezetett a gyakori hányásokhoz, amelyet az orvosok "kávézaccnak" neveznek.
A bél csavarodás mindig vészhelyzet elé állítja az orvosokat, a sebészi beavatkozás pedig elkerülhetetlen. Ezúttal endoszkópos műtétet végeztek a kislányon, amely kevesebb komplikációval jár, mint a nyílt operáció. A beavatkozás során a gyomor visszakerült az eredeti helyére. A műtét után a gyomor ugyan rövid időre megbénult, ami gyógyszerekkel kezelhető, így a kis beteg ma már teljesen egészséges.