Lassanként egyre többen megértik, hogy az egészséges ételek eltelítenek, a feldolgozott, egészségtelen élelmiszerek viszont nem verik el az éhségünket, szinte olyan, mintha semmit sem ettünk volna. Ennek oka az, hogy tápanyagtartalmuk a feldolgozás alatt lecsökken. Ráadásul akárhogyan próbálunk ellenállni, bizonyos ételek függőséget okoznak. Bármilyen rosszul is vagyunk tőlük, egyszerűen képtelenek vagyunk abbahagyni a fogyasztásukat. Az alábbiakban sorra vesszük, mely ételeket érdemes kerülni, ha valaki valóban jól szeretne lakni.
Rágógumi
A rágó serkenti a nyálelválasztást. A termelődő nyál a gyomorba jut, és mivel a gyomor azt hiszi, hogy táplálékot kell megemészteni, ettől csak még éhesebbek leszünk.
Diétás üdítőital
A mesterséges édesítőszerek növelhetik az étvágyat, ugyanakkor a normál cukroktól eltérően nem szolgáltatnak energiát.
Magas fruktóztartalmú kukoricaszirup
A szirup befolyásolja a szervezet anyagcseréjét, ezért képtelenség abbahagyni a fogyasztását. Nagyon nehéz szabályozni a vágyat, mert a szirup lelassítja a leptin kiválasztását a szervezetben. A leptin pedig egy olyan fontos hormon, amely jelzi, hogy jóllaktunk, hogy abbahagyjuk az evést.
Édes tészták és péksütemények
Bármilyen finomak is az édes tészták, nem igazán lehet jóllakni velük. A fehér cukorban és a lisztben nincsenek rostok és tápanyagok. Gyorsan feldobnak, de hamarosan még éhesebbek leszünk, mint előtte. Érdemes inkább teljes kiőrlésű gabonából készült péksüteményeket választani, amelyek a lehető legkevesebb cukorral készültek.
Cukrozott müzliszelet
A feldolgozott és cukrozott változatok jónak tűnnek, de elég hamar újra éhesek leszünk. Igaz, hogy manapság már találhatunk néhány jó minőségű, bio alapanyagokból készült müzli szeletet is a boltokban, a legjobb megoldás továbbra is a reggeli: a zab gyümölccsel, mézzel, mogyoróvajjal és kókusztejjel például kitűnő választás.