Új irányt vehet a stroke kezelése. A képalkotó segítségével végzett beavatkozás során a szöveti mintavételhez használthoz hasonló méretű irányítható tűt alkalmaznak, mely az agyba hatolva csupán minimális károsodást okozva képes eltávolítani a kialakult vérrögöket.
A módszert az itt olvashat ! A (más néven agyvérzés) kialakulásának esélye 1 az 50-hez, amennyiben az esemény bekövetkezik, mintegy 40 százalék az egy hónapon belüli halálozás kockázata, de általában a túlélőknél is súlyos agyi károsodás marad vissza. A vérzéses góc szanálása nem túl népszerű technika az idegsebészek körében, ugyanis nem jelent előnyt a túlélésben. Jóval kedvezőbb az ereket elzáró vérrögök eltávolítása, ugyanis a beavatkozás mintegy 25-50 százalékkal csökkenti a környező szövet károsodásának esélyét. Kisebb vérrögök esetén gyógyszeres megközelítést alkalmaznak, azonban a nagyobbak esetén sebészeti beavatkozás jön szóba.
Az elmúlt négy évben dr. Webster és munkatársai egy orrüregen keresztül alkalmazható technikát fejlesztettek: irányítható tű segítségével távolították el az agyalapi mirigy daganatait, anélkül, hogy az oly nagy kockázatot jelentő koponyanyitást kellett volna alkalmazni. Az eljárás adta az ötletet, hogy a távirányítású robotvezérelt módszerrel a sebész akár a vérrögöket is eltávolíthatná. A fejlesztett eszköz rendkívül precíz, apró mozgásokat is lehetővé tesz. A szimulációk szerint a vérrögök 92 százaléka eltávolítható az említett módon. A beavatkozáshoz CT szükséges, mely pontosan meghatározza a vérrög helyét, illetve a legmegfelelőbb behatolási pontot és szöget.