A kéz gesztusaival fokozhatjuk meggyőzőerőnket
Ha valaki, akit éppen próbálunk meggyőzni valamiről, hátradől a székében, és kezeit összekulcsolja a tarkóján, akkor ez jót jelent: nyitott arra, amit hall, vagy legalábbis kényelmesen érzi magát az adott helyzetben. Ezzel a pozícióval mi is hasonló jeleket közvetíthetünk. Ha szeretnénk megkapni, amit akarunk, ne fonjuk össze magunk előtt a karjainkat beszéd közben, mert ezzel képzeletbeli falat húzunk közénk és a hallgatóságunk közé. Karjainkat mindig széttárva tartsuk, kezünk ne szoruljon ökölbe, és nyugodjon a térdünkön, illetve ne tegyünk nagy ívű, hadonászó gesztusokat sem.
Mutassuk a csuklónk belső oldalát!
Ez is remek módszer, hogy tudat alatt jelezzük a másiknak: nyitottak és őszinték vagyunk. Ezzel a kéztartással fokozhatjuk a beszélgetőpartnerünkben az érzést, hogy megbízhat bennünk.
Figyeljünk a lábakra is
A topogás, lábbal dobogás idegességet, türelmetlenséget jelez, illetve hogy unjuk , amit éppen mondanak nekünk. Ha valaki részéről ilyesmit tapasztalunk, ideje kommunikációs stratégiát változtatni. Lábfejeink mindig mutassanak a felé, akivel épp beszélünk, mert érdeklődést fejez ki.
A tükörmódszer
Ha szeretnénk, hogy a beszélgetőpartnerünk igazán ránk hangolódjon, próbáljuk meg tükörként utánozni a mozdulatait - persze, ne túl feltűnően. Ha asztal van kettőnk között, tárgyainkat, telefonunkat, kulcsunkat is helyezzük el a beszélgetőpartner kulcsával, telefonjával, poharával szemben. Az is sokat segíthet, ha néha megismételjük, amit a másik mond - tudat alatt ez is arra erősít rá, hogy egy hullámhosszon vagyunk.
Forrás: healthista.com