Az evolúciónak pedig még koránt sincs vége: az alábbiakban olyan "haszontalan" testrészeket vettünk sorra, amelyek lehet, hogy a jövő emberéről már hiányozni fognak.
Külső fülizom
Egyes állatok, például a nyulak és a kutyák egymástól függetlenül is mozgatni tudják füleiket, ami ezeknek az izmoknak köszönhető. Az embereknek is megvannak még ezek az izmaik, ám gyakorlati hasznukat már nemigen vesszük, úgyhogy valószínűleg a jövőben eltűnnek majd.
Bölcsességfog
A régmúlt emberének étrendjében még sokkal több növényi táplálék szerepelt, ezeknek megrágásához kellettek akkoriban a bölcsességfogak . Mára azonban csupán az emberek 5 százalékánál nőnek ki egyáltalán, így hamarosan valószínűleg végleg elbúcsúzhatunk majd tőlük.
Hosszú tenyérizom
Ez a hosszú, keskeny, a könyöktől a csuklóig futó izom manapság az emberek 11%-ánál nem fejlődik ki. Valódi funkciója akkor lenne, ha sokat kellene lógnunk, csimpaszkodnunk és másznunk.
Férfi mellbimbók
A mellbimbók a magzati kor korai szakaszában fejlődnek ki a nőknél és a férfiaknál is. A férfiak szervezetében azonban nincs elég prolaktinhormon ahhoz, hogy beindítsa a tejtermelést.
Féregnyúlvány
A féregnyúlvány a vakbélhez csatlakozik, funkciója pedig akkor volt, mikor az emberi étrend még több növényi tápanyagból állt, és szükség volt rá a cellulóz megemésztéséhez.
Lábujjak
A tudósok úgy találták, hogy míg a korai emberek inkább a lábuk középvonalán jártak és egyensúlyoztak, addig mára az egyensúlyozás fokozatosan a nagylábujjunk felé tolódott. Tanulmányok pedig megmutatják, hogy egyensúlyunk középpontja még mindig folyamatosan változik: ennek eredménye pedig az lehet, hogy egyszer csak nem lesz szükség majd a lábujjainkra.
Forrás: brightside.me