Vércsoportunktól függ, hogy lesz-e Alzheimerünk?

Vércsoportvizsgálatok során már rávilágítottak az elmúlt években: a négy vércsoport és egyes betegségek között kimutatható kapcsolat van, legyen szó szív- és érrendszeri problémákról vagy a kognitív funkciókról.

Most brit kutatók a Brain Research Bulletin szakfolyóiratban publikálták új kutatásukat, amelyben azt állítják: rájöhettek arra, hogy vércsoportunk milyen szerepet játszik az Alzheimer-kór és az ahhoz hasonló kognitív betegségek kialakulásában.

A University of Sheffield kutatói az emberi agy szürkeállományának méretét vetették össze a vércsoporttal az egyes önkéntesekben: a kutatásban résztvevők szellemileg teljesen egészséges felnőttek voltak, akiknek agyáról már életük során készült MRI-szken . Miután begyűjtötték vérvizsgálatok után a vércsoportadatokat, a kutatók elkezdték vizsgálni az önkéntesek agyát és annak felépítését. Arra döbbentek rá, hogy a nullás vércsoportú embereknél sokkal nagyobb a szürkeállomány a kisagy hátsó részében.

Ahogy öregszünk, szürkeállományunk mérete csökken. Az Alzheimer-kór által érintett agyi területek a temporális és a limbikus zónák, amelyek az agy hátsó részében találhatóak, a sheffieldi kutatás pedig azt állítja: az ezen régiókban található szürkeállomány mérete kisebb az A, B és AB vércsoportúaknál.

Vércsoportunk összefügg az Alzheimer-kór kialakulásával?

“Azt tudjuk, hogy ember és ember között jelentős különbségek lehetnek a szürkeállomány méretében, ezt pedig most klinikai vizsgálatokkal is alátámasztottuk”, nyilatkozta Prof. Annalena Venneri, a tanulmány egyik szerzője. “Igen esélyes az, hogy a vércsoportok adta különbség idegrendszerünk fejlődését is befolyásolja. Most jutottunk el oda, hogy meg kell értenünk: hogyan és miért is történik mindez.”

“Kutatásaink azt állítják, hogy a Alzheimer is”, nyilatkozta Matteo DeMarco, a tanulmány másik szerzője. “Viszont további vizsgálatokra van szükségünk, hogy megállapíthassuk: a test többi mechanizmusa miként csatlakozik ezen folyamatokhoz.”

A szülőktől megörökölt, vörös vérsejtjeink felületén található mikroszkopikus elemek, amelyek vércsoportunkat adják, különféleképpen reagálnak, ha például megbetegszünk. Úgyhogy akár A, B, AB vagy O típusúak vagyunk, kevésbé vagy éppenséggel jobban érinthet minket a szívroham, a rák vagy számos más betegség. Bővebben a vércsoportok tulajdonságairól itt olvashat! Forrás: www.iflscience.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +27 °C
Minimum: +14 °C

Átmenetileg csökken a felhőzet, több órára is kisüthet a nap, majd délnyugat felől erőteljessé válik a gomolyfelhő-képződés, és délutántól előbb a Dunántúlon, majd keletebbre is egyre több helyen várhatóak záporok, zivatarok, amelyek estétől rendszerbe is szerveződhetnek. A déli, délkeleti szél napközben csaknem országszerte élénk, több helyen erős lesz, zivatarok környezetében átmenetileg viharossá is fokozódhat a szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet nagyrészt 24 és 30 fok között várható. Késő estére 14 és 20 fok közé csökken a hőmérséklet. Napközben melegfronti hatás érvényesül, ami kellemetlen tüneteket válthat ki sokaknál.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra