Több mint 800 magyar település lakói körében végeztek felmérést, hogy kiderítsék, országunk melyik városában a legboldogabbak. Az eredmények szerint ismét Tatabánya lett Magyarország legboldogabb városa, Salgótarján pedig az utolsó helyen végzett a megyeszékhelyek közül.
Boldogabbak a magyarok
A korábbi évekhez képest egyébként emelkedett a magyar lakosság boldogságszintje , de régiónként, megyénként és megyeszékhelyenként eltérően alakul. Heves, Hajdú-Bihar, Veszprém és Győr-Moson-Sopron megyében boldogabbnak, Somogy, Baranya, Jász-Nagykun-Szolnok és Fejér megyében pedig boldogtalanabbnak vallották magukat a válaszadók, mint korábban. Régiók szintjén Nyugat-Dunántúlon a legboldogabb a lakosság, Észak-Magyarországon pedig boldogtalannak tartják magukat az emberek - annak ellenére, hogy összesítve itt is emelkedett a boldogságszint.
Bár Salgótarjánban és Miskolcon is emelkedett a boldogságszint, továbbra is ez a két város foglalja el az utolsó két helyet a megyeszékhelyek rangsorában, Salgótarján jelentősen alacsony értékekkel. A nagyvárosok közül Győr a legboldogabb, de nőtt a debreceniek, a békéscsabaiak, a szekszárdiak, a pécsiek és a kaposváriak boldogságszintje is.
Kecskeméten, Veszprémben, Zalaegerszegen és Szombathelyen viszont boldogtalanabb a lakosság, mint a korábbi években. A Budapesten élők boldogságszintje pedig változatlanul a magyar átlag alatt van.
A finnek még mindig vezetnek
Azonban nem csak a magyarok körében, hanem globálisan is megvizsgálták a népesség boldogságszintjét. Az ENSZ Fenntartható Fejlődési Megoldások Hálózatának megbízásából 156 országban készítettek felmérést, amely alapján elmondható, hogy idén is Finnország a világ legboldogabb országa.
Az első 10 helyezett:
- Finnország
- Dánia
- Norvégia
- Izland
- Hollandia
- Svájc
- Svédország
- Új-Zéland
- Kanada
- Ausztria
Magyarországnak sikerült 7 helyet javítania az előző felmérés óta, így jelenleg a 62. helyen áll.