Sok városlakó, ha teheti, hétvégére elutazik egy csendes vidéki helyre. Most a Coloradói Egyetem munkatársai azt is bizonyították, hogy a lépés egészségünk szempontjából is előnyös. A kirándulás során olyan mikrobákkal találkozhatunk, melyekkel a városban egyáltalán nem, és ez a találkozás tornáztatja immunrendszerünket.
Christopher Lowry és munkatársainak vizsgálata egyúttal magyarázatot is ad arra, hogy az immunrendszer hibás működése miatti betegségek, például az allergia, az és a gyulladásos bélbetegségek miért gyakoribbak a városlakókban.
A krónikus gyulladás alapvető eleme az összes felsorolt kórállapotnak, és sajnálatosan a stresszen , vagy a táplálkozási szokásokon keresztül serkenti annak létrejöttét. A kutatócsoport újraértelmezi a higiénés hipotézist, mely szerint jelen korunk annyira harcol a mikrobák ellen, hogy a kívánatos érintkezés sem jön létre, így az immunrendszer működése az alacsonyabb érettségi szint miatt kóros irányt vesz. A vizsgálat megmagyarázza azt is, hogy a rosszabb anyagi körülmények között élő városlakók körében, akik nem engedhetik meg magunknak a rendszeres kimozdulást, miért magasabb a jelzett betegségek előfordulása.