Ha úgy érezzük, hogy hánynunk kell , ne próbáljuk visszatartani, hiszen megkönnyebbülhetünk és jobban fogjuk érezni magunkat. Utána apránként vegyünk magunkhoz valamilyen folyadékot, főként vizet vagy ízesítetlen gyógyteát, továbbá az étkezéssel is legyünk óvatosak és mértéktartóak. A legjobb, ha pár órán át inkább koplalunk, és nem eszünk, csak legfeljebb néhány szem kekszet.
Mindemellett a hányinger enyhítésére az alábbi módszereket lehet érdemes kipróbálni.
Vegyünk mély lélegzeteket!
A lassú, mély légzés kutatások szerint segíthet enyhíteni az émelygést. A szánkon keresztül szívjuk be a levegőt, majd fújjuk ki, és ismételjük legalább három-öt alkalommal. Ez a technika a tengeribetegség tüneteit is segíthet enyhíteni.
Fogyasszunk gyömbért!
A gyömbér egy kutatás szerint 40 százalékkal segíthet enyhíteni a kemoterápia után fellépő émelygés erősségét. Ugyanez igaz a tengeribetegségre is. Ihatunk gyömbérteát, de kapszula formájában is beszedhetjük. Ilyen kapszulákat érdemes magunkkal vinni akkor is, ha hosszabb autó-, repülő- vagy hajóútra készülünk.
Akupresszúra
Csuklónk belső oldalán található egy akupresszúrás pont, amelynek stimulálásával csökkenthető a hányinger. Három középső ujjunkat helyezzük a csukló belső oldalára - a pont a mutatóujjunk vonalában található, éppen a csuklónk közepén. Az émelygés enyhítéséhez masszírozzuk ezt a pontot közepesen erősen körülbelül három-öt percig folyamatosan.
Édesköménymag és -olaj
Nyugtatja az emésztőrendszert, így hányinger kúrálására is alkalmas lehet. Ihatunk édesköményteát, de kapszula formájában is szedhetjük. Gyömbérkapszulával kombinálva szinte mindenkinél elérhető a kívánt hatás.
Forrás: care2.com