A helyzet már harmadik egymást követő éve folyamatosan romlik. 2015-ben 785,4 millió, 2016-ban 796,5 millió, 2017-ben pedig 811,7 millió ember volt alultáplált. Tehát az emberiség csaknem 11 százaléka nem jutott elegendő táplálékhoz 2015 óta. A helyzet alapján igencsak nehéz lesz elérni azt a célt, hogy 2030-ra megszűnjön a Földön az éhezés.
Meddig bírjuk étel nélkül?
Számos tényező befolyásolja, hogy meddig marad életben valaki táplálkozás nélkül, ugyanis mindenki másképpen reagál a táplálékhiányra . Van, aki egy-két napig is egészen jól bírja, míg mások már néhány óra után fáradtak, zavarodottak, gyengék lesznek. Nem mindegy, hogy az illető milyen egészségügyi problémákkal küzd, vagy hogy milyen a környezet hőmérséklete, de befolyásoló tényező az életkor és a testsúly is. Egy biztos: a hosszú távú éhezés rendkívül káros hatással van a szervezetre.
Éhező gyerekek világszerte
Egy gyereknapkor kiadott jelentés szerint világszerte minden negyedik gyereknek tönkreteszik a gyerekkorát. A gyermekkort leginkább szétziláló tényezők közé tartozik egyebek mellett a hiányos táplálkozás is. Azért történtek előrelépések: a tanulmány szerint világszerte legalább 280 millió gyereknek jobb élete van, mint 2000-ben. Egészségesebben és nagyobb biztonságban nőnek fel, oktatáshoz és elegendő táplálékhoz jutnak, valamint védve vannak a gyerekmunkától vagy a korai házasságtól. Napjainkban 4,4 millióval kevesebb a gyerekkorban bekövetkező haláleset, 48 millióval kevesebb gyerek szenved hiányos táplálkozás okozta fejlődési zavartól, 94 millióval kevesebb gyerek dolgozik és 3 millióval csökkent a tinédzserterhességek száma is.