A diákokat lelkileg és testileg is megviseli a poloskainvázió . Véleményük szerint a vezetőség nem veszi komolyan a problémát.
"Amikor jelezzük a problémát lekezelően és elutasítóan bánnak velünk és csak abban az esetben hívnak irtást, ha kifejlet példányt viszünk a gondnokságra. Na, már most köztudott, hogy az ágyi poloskákat nehéz észrevenni, mert nagyon kicsik és csak éjszaka jönnek elő, ezért a rengeteg csípésnek elég bizonyítéknak kellene lennie egy irtáshoz, de nem így történik." - mondta egy diák.
A kollégium vezetősége szerint nem ilyen durva a helyzet, habár az élősködőket nagyon nehéz kiirtani.
De mit kell tudni az ágyi poloskáról?
Az ágyi poloskák esetében amellett, hogy már a gondolatuktól is megborzongunk, a rovarirtással, végtelen mosással és szárítással járó felszámolásuk is igen megerőltető lehet. Éjszaka bújnak elő, ilyenkor általában jól összecsipkedik az alvó embert, nagy vörös foltokat hagyva maguk után.
A kiütés főleg a kéz- és lábfejen, az arcon, a testhajlatokban jelenik meg, általában reggelre vagy délelőttre, és a szúnyogcsípéshez hasonlóan viszket is, viszont annál hosszabb ideig, akár egy hétig is.
Gyorsan szaporodik, napi 2-3 petét rak, és akár másfél évig is életben marad. Átlagosan csak 30 nappal a poloskák megjelenése után szokták észrevenni a fertőzést, addigra már több tucat példány is kikelhet, ezért az irtásuk se könnyű feladat. Egy rovarirtócég által üzemeltetett fővárosi poloskatérkép szerint 2008 óta gyorsan nő a fertőzések száma.
A kollégiumi poloskahelyzetről itt olvashat bővebben.