A kézmosási szokásokkal kapcsolatos megdöbbentő tényeket foglalt össze infografikáján az MTI. Gyűjtésükből kiderül egyebek mellett, hogy nagyon sokan étkezés előtt nem is tisztítják meg kezeiket, de még vécézés után is csak ijesztően kevés időt szánnak erre az emberek.
Az egészségmegőrzés egyik kulcsa
Pedig a gyakori és alapos kézmosás nagyon fontos lenne az egészség megőrzése érdekében. Részben azért, mert 1 gramm emberi ürülékben akár 10 millió vírus és 1 millió baktérium is rejtőzhet, miközben a bankjegyek 14, a bakkártyáknak pedig a 10 százaléka szennyezett széklettel.
A részek, amelyeket sokan kihagynak
Ahogy már korábban is megírtuk, az emberek kevésbé tartanak a koronavírustól és az általa okozott COVID-19-betegségtől, ezért sokan ismét a szükségesnél kevesebb figyelmet fordítanak a kezeik megtisztítására. Az alábbi videó – amelyet a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) közösségi oldalán osztottak meg – jól szemlélteti, hogy melyik részek maradnak a leggyakrabban szennyezettek egy kézmosás után.
A legtöbben csak azokat a területeket tisztítják meg, amelyeket a két tenyerük összedörzsölésével érintenek. Kimaradnak azonban az ujjbegyek, a körmök, a hüvelykujjak és az ujjközök, pedig ezek is igencsak szennyezettek lehetnek.
Kiemelt képünk illusztráció, forrása: Getty Images