Hidegfront: fejfájás, görcsök várhatóak

az ország nagy részén még marad a nagy meleg, de mérséklődik kissé, a Dunántúlon pedig érezhetően felfrissül a levegő. A fülledt, párás idő azonban még okozhat panaszokat.

Hétfőn kezdetben még a hőség terheli a szervezetet, de délutántól már hidegfronti hatás érvényesül, különösen a Dunántúlon élők tapasztalhatják a pozitív változást.

A következő napokban a felfrissült időben végre mérséklődnek az alvászavarok , könnyebben kipihenheti magát éjszaka is – nagy szükség van már erre, a folyamatos hőség rendkívüli módon igénybe vette a szervezetünket. Előtte azonban még a kánikula mellett most már a magas páratartalom, a fülledtség is terhel, az idősek, szívbetegek és légzőszervi megbetegedésekben szenvedők panaszai tovább fokozódhatnak.

Feltétlen készüljön erre, és még mindig kerülje el a megerőltetéseket! A zivatarok idején az asztmások állapota romlik, amennyiben ön is az érintett csoportba tartozik, akkor vihar idején tartózkodjon zárt helyen és pihenjen le!

Az enyhe hidegfront nyári záporokat hoz magával

Délutántól a Dunántúlon a hidegfrontra érzékenyek tapasztalhatnak fokozódó tüneteket. A vérnyomás-ingadozás, keringési problémák mellett erős fejfájás, izom- és hasi görcsök léphetnek fel, növekszik az infarktusveszély is. A mindenórás kismamáknál akár a szülés is beindulhat.

Ha érintett, kezdje el szedni a Meteoklinika .

Ha pontosabban szeretné tudni, hogy milyen fronthatásokra és pollenkoncentrációra lehet számítani az ország különböző pontjain, akkor kattintson a folyamatosan frissülő pollenjelentésünkre !

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

Mindenki ezt issza télen, pedig többet árt vele, mint használ
alacsony vércukorszint
Jelek, hogy bezuhan a vércukorszint éjszaka – Még reggel is lehet érezni
Életem végéig szednem kell a magas vérnyomás gyógyszert?
kávé
Módosíthatja a gyógyszerek hatását a kávé – Mutatjuk, mely esetekben nem árt az óvatosság
újraélesztés
Összeesett a férfi, leállt a légzése – segítségnyújtás helyett többen is fotózni kezdték
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +3 °C
Minimum: -1 °C

Az ország nagyobb részén borult, párás, ködös idő várható. Szitálás, ónos szitálás előfordulhat. A déli, délkeleti szelet az Észak-Dunántúlon néhol élénk lökések is kísérik.Késő este döntően -3, +2 fok valószínű. Az orvosmeteorológiai helyzetet illetően jó hír, hogy fronthatás továbbra sem érvényesül, így a frontérzékenyek szervezetét nem éri jelentősebb megterhelés.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

teszt
Télen több kalóriára van szüksége a szervezetnek?

A hideg miatt automatikusan hízni kezdünk? Fontos, hogy több kalóriát vigyünk be a téli hónapokban? Vajon a sószükségletünk is megnő ilyenkor? Teszteld, mennyit tudsz a téli táplálkozás szabályairól!

teszt
Tényleg pótolható a heti alváshiány a hétvégi lustálkodással?

Tudod, hogyan hat az alvásodra a koffein, a késői vacsora vagy a sok képernyőzés? Teszteld tudásodat!