Jelek, hogy gyenge az immunrendszerünk

Mutatjuk, milyen tünetek utalhatnak arra, hogy meggyengült a szervezetünk természetes védekezőképessége.

Hogyan győzi le az immunrendszer a koronavírust? A válaszért kattintson ide!

Nem véletlen, hogy érzelmi megrázkódtatás után, vagy egy sok idegeskedéssel járó időszakban gyakrabban leszünk betegek: már több kutatás is igazolta, hogy a krónikus stressz gyengíti az immunrendszert. Ha tehát olyan időszakban vagyunk, amikor gyakran vagyunk feszültek - például épp a koronavírus-járvány alakulása és az otthoni munkavégzés miatt -, akkor mindenképpen erősítsük az immunrendszerünket. De ha az alábbi tünetek valamelyikét is észleljük magunkon, akkor szinte biztos, hogy szervezetünk védekezőképessége gyengébb, mint kellene.

Gyakori megfázás

Az emberek többsége átlagosan 7-10 nap alatt gyógyul ki egy megfázásból. Ha mi ennél hosszabb ideig vagyunk betegek, ráadásul évi 2-3-nál többször leszünk náthásak, akkor a szervezetünk védekezőképessége valószínűleg nem megfelelő.

immunrendszer, immunrendszer gyengülése, védekezőképesség, gyenge immunrendszer
A gyakori megfázás az egyik legárulkodóbb jel. Fotó: Getty Images

Emésztési problémák

A szakértők szerint az immunrendszerünk 70 százaléka az emésztőrendszerben található, és az itt élő jótékony hatású mikroorgaizmusok segítenek a fertőzések elleni védekezésben. Ha az emésztőrendszerünk nem működik jól, akkor valószínűleg az immunrendszerünk sem, és így fokozottabban vagyunk kitéve a vírusoknak, a gyulladásoknak, de még az autoimmun betegségeknek is. A gyakori hasmenés, székrekedés vagy puffadás arról árulkodik, az immunrendszerünk nem működik megfelelően.

Lassú sebgyógyulás

Ha azt vesszük észre, hogy a testünkön található apróbb sérülések, horzsolások, vágások és égések a megszokottnál lassabban gyógyulnak, akkor valószínűleg kevés az egészséges immunsejt a szervezetünkben. Emiatt aztán többi sejtünk nem tud a megfelelő ütemben regenerálódni.

Gyakori fertőzések

Ha gyakran kapunk el fertőzéseket - például fülgyulladást, tüdőgyulladást vagy mandulagyulladást -, és évente kettőnél többször alakul ki olyan betegségünk, amelyre antibiotikumot kell szednünk, akkor egyértelműen immungyengeségről van szó.

Krónikus fáradtság

Bár a krónikus fáradtság többféle betegség tünete is lehet, de nagyon gyakran szervezet meggyengült védekezőképessége miatt jelentkezik. Ha eleget alszunk, és mégis állandóan nyúzottak vagyunk, akkor érdemes immunerősítésbe kezdeni.

Forrás: pennmedicine.org

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +15 °C
Minimum: +9 °C

Marad az általában erősen felhős vagy borult idő, de főként keleten lehetnek átmeneti vékonyodások, szakadozások a felhőzetben. A délnyugatról északkelet felé tartó csapadéktömbök számossága napközben átmenetileg csökken, majd estefelé ismételten megnövekszik a csapadék esélye. Az északi, északkeleti szelet elsősorban a Nyugat-Dunántúlon és északkeleten kísérhetik élénk, néhol erős lökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet hazánk nagyobb részén 11 és 17 fok között alakul, de keleten helyenként pár fokkal melegebb is lehet. Késő estére 9 és 15 fok közé hűl le a levegő. Fronthatással nem kell számolni.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Heves
Legrosszabbul:
Jász-Nagykun-Szolnok
Kezdjük újra