Negyedével emelkedett a nemzetközi kiskereskedelmi láncok értékbeli forgalma a koronavírus-járvány hatására idén február 24. és március 1. között. Leginkább az egészségvédelmet célzó termékeket és a tartós élelmiszereket vásárolták a hazai fogyasztók.
Elfogytak a fertőtlenítők a polcokról
"Mivel a vásárlási magatartás krízishelyzetben eltérő lehet a normálisnak tekinthető, akár szezonálisan kiugró időszakokhoz képest, úgy gondoljuk, hogy a kiskereskedelemre való hatás ciklusa rövidebb lesz" - mondta Szűcs-Villányi Ágnes, a Nielsen Connect magyarországi ügyvezetője. "Az érintett kategóriák fellendülése mellett egyéb termékek iránt is növekszik majd a kereslet."
A hazai kiskereskedelmi egységek polcairól átmenetileg elfogytak a fertőtlenítők és kézi tisztítószerek. Az előbbiből február utolsó hetében 91 százalékkal több fogyott az előző év azonos időszakához képest. A tisztálkodási és higiéniai szereknél ennek mértéke 142 százalék, a vitaminok esetében pedig 108 százalék. A kézfertőtlenítők értékbeli forgalma 73 százalékkal nőtt.
Ezek voltak a legkelendőbb élelmiszerek
A fogyasztók megkezdték az alapvető termékek beraktározását: a Nielsen adataiból kiviláglik, hogy a nemzetközi kereskedelmi láncokban 2020 kilencedik hetében a cukor értékbeli forgalma 178 százalékkal ugrott meg az előző év azonos időszakához képest. A liszt értékesítése 168 százalékkal nőtt, de nagy tételben vásároltak száraztésztából, rizsből és étolajból is.
A tartós élelmiszerek között kimagaslóan nagymértékben (100+ százalék) fogyott a különféle konzervekből, de a zacskós leves, a tartós tej és a fagyasztott zöldségek értékesítése is jelentősen megnövekedett. Mindez azt jelzi, hogy a félelem arra készteti a fogyasztókat, hogy felkészüljenek egy esetlegesen elhúzódó járványra és karanténhelyzetre.
Zseniális módszert talált egy tanár, hogy rászoktassa a gyerekeket a kézmosásra. Kattintson és olvassa el a cikket az nlc.hu-n.