Miközben az egész világ a koronavírus-járványra fókuszál, a természetvédőknek most talán minden eddiginél jobban kell küzdeniük a környezetszennyezés ellen. Igaz, hogy a védőeszközök használata nagyon fontos a fertőzés lassítása érdekében, ám nem csak addig kellene ezekre odafigyelnünk, amíg rajtunk vannak, hanem akkor is, ha már levettük őket.
Ennyi maszk kerül a vizekbe
Egyes számítások szerint havonta 129 milliárd arcmaszkkal és 65 milliárd gumikesztyűvel szennyezzük a környezetünket - számolt be róla a BBC . Most tehát nem a napozó és fürdőző turisták, hanem az eldobált védőeszközök töltik meg a koronavírus -járvány miatt elhagyatottabb tengerpartokat. A jelenség világszerte szembetűnő, legyen szó Hongkongról, Törökországról, vagy akár Franciaországról.
Veszélyben az élővilág
"Nagyon fontos, hogy megértsük, hogy már a koronavírus -járvány kezdete előtt is egy borzasztóan súlyos válsággal néztünk szembe az óceánszennyezés szempontjából. Ehhez adódott hozzá a világjárvány" - hangsúlyozta Doug Cress, az Ocean Conservancy alelnöke. A szakember felhívta a figyelmet arra is, hogy bár a használt maszkok és kesztyűk nekünk már nem jelentenek semmit, ha szétdobáljuk őket, akár egy bálnát is megölhetünk velük.
Padlizsán héjából készít szájmaszkot egy séf - a részletekért olvassa el társportálunk, az nlc.hu cikkét!